anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś się spotkał z dziwnymi ratami o numerze 0 z banku BNP?

znar
#7 Wielbiciel#

Mam kredyt w allegro raty 0% powiązane z BNP Parisbank. Pomimo prawidłowej i terminowej wpłaty pierwszej raty bank tę wpłatę wpisał na ratę o numerze 0, a pierwsza rata pozostała nierozliczona. Wygląda tak jakby bank potraktował tę wpłatę jako wcześniejszą spłatę, i pomniejszył mi pozostałe raty, ale termin pierwszej pozostał bez zmian. Próbowałem kontaktu z numerem 503 221 521, ale to tylko automat, który szybko się rozłącza informując o błędzie. Wizyta w placówce banku też nić nie dała. Zero wyjaśnień, ba wyglądało na zero chęci do wyjaśnień. Po wpłacie w prawidłowym terminie drugie raty sytuacja się powtarza, a dodatkowo naliczają sobie odsetki karne. Z kim i jak to można wyjaśnić?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

konto zamknięte
Nie dotyczy

@znar co Ci powiedzieli w banku ?

oznacz moderatorów

znar
#7 Wielbiciel#

Stwierdził, że też tego nie rozumie i nie potrafi mi pomóc.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@znar To możesz wyjaśnić tylko z bankiem. Nie może być tak, że nikt tam nie jest w stanie Ci pomóc. Masz harmonogram spłat, więc przy terminowych spłatach nie możesz zapłacić więcej, niż z tego harmonogramu wynika. Złóż pisemną reklamację.

oznacz moderatorów

znar
#7 Wielbiciel#

Też to wymyśliłem. Złożę jutro.

oznacz moderatorów

znar
#7 Wielbiciel#

Strasznie długo to trwało. Na pierwszą reklamację dostałem wyimek z regulaminu. Napisałem kolejne pismo z pytaniem dlaczego moja reklamacja nie została rozpatrzona. Już myślałem, że nie dostanę odpowiedzi. Po prawie dwóch miesiącach od drugiej reklamacji dostałem odpowiedź, która wszystko wyjaśnia. W reklamacji zawarłem żądanie anulowania niesłusznie naliczonych odsetek karnych.

W odpowiedzi dostałem:

1. Zwróciliśmy na rachunek prawidłowo naliczone odsetki w kwocie 0,66 zł

2.Termin spłaty został określony na 15 dnia każdego miesiąca

3.Spłaty zadłużenia dokonał Pan 2020-07-14 co spowodowało nadpłatę na rachunku - i dalej regulamin o rozliczeniu nadpłaty.

W punkcie 1 utrzymują, że mają rację, jednak wycofali odsetki.

Pierwsza rata z terminem płatności 15-07-2020 została zapłacona 14-07-2020 i została zaliczona jako nadpłata i oznaczona numerem zero. Podzielili kwotę wpłaty na ilość rat i pomniejszyli o wynik raty od 1 do 10. Tak pomniejszona rata numer 1 z terminem płatności 15-07-2020 pozostała nie zapłacona. Po kolejnej wpłacie 14-08-2020 sytuacja się powtórzyła. Zaliczono ją na ratę 1, która według nich została zapłacona po terminie, z pozostałą kwotę użyto do kolejnego pomniejszenia pozostałych rat.

Takiej głupoty jeszcze w życiu nie spotkałem.

Puściłem przelew spłacający resztę zadłużenia i w najbliższym czasie składam wniosek o zamknięcie rachunku.

Może ktoś ma pomysł jak dyplomatycznie napisać: sp***aj?

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@znar Zamykając u nich rachunek, powiedziałeś im sp.........j.

oznacz moderatorów

znar
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie zamknąłem rachunku. Odpowiedź dostałem wczoraj, a przelew ze spłatą wpłynie w poniedziałek. Zastanawiam się jak w wypowiedzeniu umowy nie używając słowa sp...aj poczuli jakbym jednak go użył.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@znar a doczytałeś regulamin i umowę, może bazują na tym że jak za wcześnie wpłacisz o jeden dzień to jest nadpłata, taki mały haczyk bo na czymś muszą zarobić 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 A po czasie odsetki karne, mały haczyk.😁

oznacz moderatorów