anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś sprawdza prawdziwość reklam zamieszczanych na allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

ostatnio natrafiłem na reklamę firmy " gridnatural.com" po kliknięciu w nią ukazuje się cała strona fałszywych informacji oraz zdjęcia znanych ludzi z polski jak i z zagranicy zapewne zamieszczone bez ich zgody , jednym słowem próba wyłudzenia pieniędzy .

Myślę że tak renomowana firma jak Allegro nie powinna dopuścić do publikowania tego typu reklam , a może liczy się tylko kasa ?

pozdrawiam

Robert

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
Client:44052296
#21 Demiurg#

@_robert_1 a co ma jedna wspólnego jedna firma z drugą. Gdzie tą reklamę widziałeś?

oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam, myślę że ma dużo bo jak zostaniesz oszukany to możesz domniemać że za sprawą allegro , gdyż oni wzięli kasę za publikację i powinni moderować treści bo w przeciwnym razie po takich linkach można trafić do treści zabronionych dla dzieci . Tak myślę 🙂

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_robert_1 cześć Robert! Dziękuję za Twoją wiadomość. Wśród sprzedających na Allegro nie znalazłam tej firmy. Czy możesz napisać gdzie konkretnie widziałeś tą reklamę? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

wpisałem w wyszukiwarkę allegro kartę którą szukałem :KFA2 GeForce RTX 3060 1-Click OC LHR 12 GB GDDR6 i tam była ta reklama banknot 500 pln i tytuł "Banki w PL wściekły na europę

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_robert_1 Po pierwsze to słowo Polska piszemy z dużej litery. Po drugie strona "gridnatural.com" jest stroną z przepisami na ciasta, a to że zamieszcza odnośniki do innych stron to ich sprawa. 

Nie wiem skąd wziąłes te "Banki w PL wściekły na europę" Europa też z dużej litery.

oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Witam,

napisałem tak jak jest w oryginale, proszę wpisać w wyszukiwarkę : KFA2 GeForce RTX 3060 1-Click OC LHR 12 GB GDDR6 i tam występuje ta reklama nie interesuje mnie czym się zajmuje firma która publikuje reklamę ważne dla mnie jet to że ta reklama prowadzi do oszustwa w przypadku przedmiotów  to jest paserstwo.

Pozdrawiam Robert

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@_robert_1 Po wpisaniu w wyszukiwarkę allegro pokazał się taki napis :

Czy na pewno szukasz „KFA2 GeForce RTX 3060 1-Click OC LHR 12 GB GDDR6”?

Być może to, czego szukasz, występuje pod inną nazwą. Spróbuj wpisać to inaczej.Przechwytywanie.JPG

oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Tak i poniżej jest ta reklama, przynajmniej u mnie

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_robert_1 przykro mi, ale w tej chwili nie mam możliwości zweryfkowania Twojego zgłoszenia. Mogę jedynie odpowiedzieć na pytanie zadane w temacie Twojego wpisu reklamy są weryfikowane. Po wpisaniu hasła widzę coś takiego, czy możesz przesłać zrzut ekranu jak to wygląda u Ciebie? Reklamy dobierane są przez Google, po kliknięciu w odpowiednie miejsce na reklamie możesz sprwdzić, dlaczego ta reklama wyświetliła się Tobie. 

la_nika_0-1655486588419.png

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_robert_1 to musi być zrzut, ponieważ reklamy dobierane są przez Google na podstawie wielu czynników. Gdy klikam w podesłany przez Ciebie link, widzę reklamę InPostu 🙂 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@_robert_1 dziękuję za zrzut 🙂 Jest to reklama Google. W takiej sytuacji bardzo proszę kliknij na ikonę zamknięcia w prawym górnym rogu, następnie wybierz proszę "dlaczego ta reklama" zostaniesz przeniesiony na stronę z ustawieniami reklam Google, wybierz proszę "zgłoś tę reklamę" i wypełnij krótki formularz.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Ok, tak też zrobiłem pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Robert

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@_robert_1 to są reklamy googla i tematycznie wyświetlają się na podstawie Twojego ruchu w wyszukiwarce 🙂 Allegro udostępnia tylko miejsce a przekierowanie jest na zewnętrzne strony 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Tak, teraz wiem Moderatorka mi to wytłumaczyła, jednak moim skromnym zdaniem allegro odpowiada co im się wyświetla na stronach. Dam przykład: montują ramkę reklamową na Twoim sklepie i co wszystko mogą  zamieścić nawet gołą D**e ? Chyba nie i tak w tym przypadku allegro powinno zastrzec tematykę , ale skoro tylko kasa ma znaczenie to jest jak jest.

Pozdrawiam Robert

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@_robert_1 reklamy są profilowane na podstawie Twoich wyników wyszukiwania oraz odwiedzających przez Ciebie stron, reklama jest widoczna dla Ciebie chyba, że ktoś inny ma takie preferencje wyszukiwania jak Ty. Musiałeś po prostu szperać w takiej tematyce lub pamiętaj, że np mikrofon z telefonu lub laptopa zbiera to co mówisz nawet nie jesteś tego świadom i na tej podstawie wyświetla preferowane dla Ciebie reklamy.

Serwis Allegro w żaden sposób nawet prawnie nie jest odpowiedzialne za trafność wyświetlania reklam ponieważ w dzisiejszych czasach tak naprawdę zależne jest to od Ciebie.

Obejrzyj sobie to: https://www.youtube.com/watch?v=LFlhRw1YqnE 

oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Czyli Twierdzisz że algorytmy są ważniejsze niż dobro użytkownika , no ciekawa teoria.

Chyba allegro nie musi zarabiać w ten sposób i tym samym narażać użytkowników, czy jeżeli na świecie jest produkowana broń to zabijanie ludzi jest dobre, czy jeżeli w sprzedaży jest alkohol to można jechać po nim samochodem i zabić lub zranić człowieka i tak samo jest z reklamami są dobre i chcę żeby były profilowane ale ja mówię o oszustwach i próbach wyłudzeń które powinien algorytm wychwycić , Tylko gdzieś się zagubiliśmy i nie bierzemy pod uwagę człowieka.Bezduszność komentarzy pod moim zapytaniem mnie powala, wszyscy staraliście się mi wytłumaczyć techniczne warunki zaistnienia tej reklamy a nikt nie wziął pod uwagę użytkownika który zostanie oszukany.

pozdrawiam Robert

 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Cała ta dyskusja to "bicie piany" Nikt nikomu nie każe klikać reklam, żeby potem mieć pretensje. Równie dobrze mozna by miec pretensje do TV, że puszczają reklamy, które nie wszystkim pasują > do dowolnego czasopisma ilustrowanego > za zamieszczanie nieodpowiednich reklam > do "Playboya" za zamieszczanie nagich zdjęć > bo działają na bigotów > itd. Reklamy były, są i będą obecne > a jak się komuś nie podoba > to nie ogląda > a nie pisze skargi na coś na co Allegro nie ma wpływu. Trzeba było pisać do Google.

A tak przy okazji to na publikowanie zdjęć osób publicznych > politycy, celebryci, monarchowie > nie jest potrzebna za każdym razem zgoda na publikację > o ile zdjęcie nie jest nieprzyzwoite > chociaż nie raz tabloidy publikują zdjęcia roznegliżowanych aktorek > czy któraś się oburzyła ?

oznacz moderatorów
_robert_1
#9 Pomysłodawca#

Masz racje i tym samym potwierdzasz to co napisałem wcześniej o olewnictwie i totalnym braku zrozumienia dla ludzi którzy są mniej bystrzy w świecie cybernetycznym, to może nie ścigajmy oszustów którzy okradają seniorów metodą na "wnuczka " no bo po co mogli odłożyć słuchawkę i po sprawie. Myślę że nie zrozumiałeś mojego przekazu który mówi że nie zwracamy uwagi na zło jeżeli my potrafimy je ominąć i tyle.

pozdrawiam Robert

ps . dziękuje za wszystkie głosy w tej sprawie daje to nam wszystkim pogląd w którym miejscu jesteśmy jako społeczeństwo.

oznacz moderatorów