anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy kupując buty w Chinach ponoszę jakieś dodatkowe koszty?

Client:100930638
#1 Nowicjusz#

Zamówiłem buty w atrakcyjnej cenie na Allegro. Mam dokonać płatności przelewem bankowym. Ale spostrzegłem, że buty będą sprowadzone z Chin. Czy w związku z tym będę ponosił dodatkowe koszty mojego zakupu?

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

az1rael
#21 Demiurg#

Jak wysylka bezposrednio z chin to tak moze byc clo i vat plus koszty odeslania poszukaj ich u chinczyka z wysylka z polski 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:100930638 Buty z Chin w atrakcyjnej cenie to nic innego jak proszenie się o kłopoty 🙈

oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

Niekoniecznie. Wystarczy czytac opinie o produkcie. Chinczycy maja bardzo dokladnie opisane tabele rozmiarow. Oczywiscie mowie o chonskim allegro.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

poważnie..........? 🤒

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak możliwe że będą i to jest napisane, ale największe ryzyko że dojadą i będą takie jak zamawiasz a zwrot to dopiero problem.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Atrakcyjna cena jest po to by uśpić czujność i dać się złowić . W takich butach możesz długo nie pochodzić (o ile w ogóle będą na Ciebie pasować) . Po ich otrzymaniu mogą być jeszcze koszty dodatkowe i kłopoty ze zwrotem lub reklamacją . 

oznacz moderatorów

macgyver74
#9 Pomysłodawca#

Wole kupic mniej trwale buty z Chin, niz tak samo malo trwale buty z tych samych Chin, ale kupione w zwyklym sklepie z cene od 4 do 12 razy wyzsza. Dzieki temu moge miec co rok nowa pare butow, zamiast chodzic w nich kilka lat i meczyc stope starymi, spoconymi butami. I jeszcze oszczednosci zostaja.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Cło na buty z Chin wynosi 17% od wartości celnej towaru (to nie jest to samo co cena zakupu). Potem do otrzymanej kwoty doliczamy jeszcze 23% VAT i 8,50 zł dla Poczty za usługę pośrednictwa celnego.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

1. Dochodzą dodatkowe opłaty.

2. Rozmiar nie pasuje? - spore koszty odesłania towaru.

3. Reklamacje? - zapomnij o tym.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów