anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można w dziale Antyki i sztuka - Biżuteria wystawiać przedmioty z innego działu?

anhor1
#2 Obserwator#

Od pewnego czasu w dziale  Antyki i sztuka - Biżuteria zaczęły pojawiać się przedmioty z innych działów. Są to różnej maści sznurki, linki, nici, szpilki, dżety, druciki. Rzeczy te skutecznie "zaśmiecają" i utrudniają przeglądanie stron ze starą biżuterią, tym bardziej, że wystawiający je sprzedawcy umieszczają ich coraz więcej. Są już tego całe strony i niebawem biżuteria stanie się tylko "nieśmiałym" dodatkiem do półfabrykatów. Czy można coś z tym zrobić ?

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

Nie można. Takie aukcje możesz zgłaszać, ale to droga przez mękę, do tego nieskuteczna, ponieważ po usunięciu jednej oferty w to miejsce pojawi się 10 innych.

oznacz moderatorów

anhor1
#2 Obserwator#

Powiało głębokim pesymizmem... Ale dziękuję za uświadomienie mi realiów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@anhor1 zakładam, że w tym dziale nie ma kodów EAN i kodów producenta, i to jest odpowiedź skąd tam się biorą inne produkty. Zasługa szeroko reklamowanej "produktyzacji" allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

anhor1
#2 Obserwator#

Przepraszam, ale nie jestem dość biegła w tej materii i nie wiem, co znaczą określenia "kod EAN" i "kod producenta" i nie wiem z czym się to wiąże.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@anhor1 skoro nie wiesz to jesteś wolna i beztroska. Niestety spora grupa sprzedawców na allegro nie może od jakiegoś czasu spokojnie spać, bo w wielu kategoriach są wymagane kody EAN (paskowe kody z produktu) a także oznaczenia producenta, czyli jakiś unikalny nr produktu. Bez wprowadzenia takich danych nie można wystawić przedmiotu - to może powodować, że spora część ucieka z tych kategorii, gdzie te dane są wymagane do innych, wolnych od wszelkiej maści kodów. Jak łatwo się domyślić w kategorii Antyki i sztuka raczej trudno wymagać, żeby produkt miał kod paskowy, czy kod producenta i te osoby to wykorzystują 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

anhor1
#2 Obserwator#

Dziękuję za wyjaśnienie, ale jest ono nieco złowieszcze. Znając życie, należy się spodziewać. w kategorii Antyki i sztuka. ostrej ekspansji "Obcych".

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@anhor1 niestety jest to możliwe. Kolejny raz innowacje wprowadzane przez serwis mają odwrotny skutek od zamierzonego. Zamiast ułatwić nawigację i zakupy robi się bałagan i chaos. Lepsze jest wrogiem dobrego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dotychczas to zazwyczaj w antykach pojawiało się sporo kopii i podróbek na szkodę potencjalnych nabywców ale jak tu wejdą inne produkty od kombinujących sprzedawców tylko po to by nie pisać tych kodów i powiązań z produktem z produktem to zrobi się jak na jarmarku.

oznacz moderatorów