anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić wadliwą (zakupioną jako nową) kosiarkę, którą próbowałem uruchomić?

RedJake
#9 Pomysłodawca#

Hej.

Kupiłem kosiarkę spalinową, którą sprzedawca wystawił jako nowa. Kosiarka dotarła do mnie w nieoryginalnym opakowaniu (opakowanie po kosiarce innej firmy). Towar w paczce niezabezpieczony żadną folią. Podczas składania zauważyłem, że rączki mają rysy, w otworach na śruby są ślady montażu i na lawecie kosiarki jest mały odprysk farby. Przymknąłem na to oko i zalałem silnik olejem, po czym wlałem paliwo. Kosiarki niestety nie udało się uruchomić, za każdym razem po kilku sekundach kasłania i duszenia się silnika gasła. Po wykręceniu świecy okazało się że jest zalana. Osuszenie i ponowna próba uruchomienia dało taki sam efekt. Potem okazało się, że nie tylko paliwo zalewa świecę (sama świeca daje iskrę), ale też pluje paliwem z wydechu. Okazało się to następnego dnia. gdy po całonocnym postoju zobaczyłem plamę paliwa lawecie kosiarki. Benzyna zostawiła niestety plamę na stałe, po prostu wniknęła w lakier. Żeby się upewnić odkręciłem tłumik i spróbowałem uruchomić, oczywiście kosiarka się nie uruchomiła ale przy każdej próbie było widać jak paliwo wylatuje z wydechu. Tyle spraw technicznych.

Napisałem tego samego dnia do sprzedawcy o całej sytuacji (sobota), sprzedający odpisał, że w poniedziałek zadzwoni do mnie serwisant i "poradzi co zrobić". Dzisiaj oczywiście nie zadzwonił, więc napisałem do niego, że mi się to nie podoba i chętnie będę się z nim komunikował w tej sprawie za pośrednictwem allegro. Napisał mi, że "dziś się nie wyrobili (aha) i jutro około 9 zadzwoni. Nie bardzo w to wierzę i mam pytanie, czy taką kosiarkę która jest już zalana płynami i były próby odpalenia (czyli była używana) mogę zwrócić w ramach 14 dni od zakupu czy nie i mam to normalnie reklamować, czy może mam jeszcze jakieś inne pole manewru ? Niestety nie mam doświadczenia w tego typu sprawach i proszę o radę. Z góry dziękuję za pomoc.

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Towar zakupiony masz prawo sprawdzić ale jak ją rozkręcałeś, świeca wydech to słabo, nawet  jak sprzedajacy zgodzi się na zwrot konsumencki to może potrącić tyle o ile zmniejszyła się wartość kosiarki, otwórz dyskusję i tam złóż reklamację  z tytułu rękojmi, lepsze rozwiązanie: a zakup od firmy czy prywatnego sprzedającego, bo jak prywatnego to nie ma zwrotu.

oznacz moderatorów

RedJake
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za odpowiedź. Zakup normalnie od firmy, dostałem paragon, w opisie jego konta jest reklamacja z tytułu rękojmi na adres firmy sprzedawcy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz zapytać o zwrot i czy dostaniesz całość ale rób wszystko przez otwarcie dyskusji, uważaj żebyś nie zapędzi się w kozi róg, ja bym składaj reklamację.

https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Po samodzielnej próbie naprawy sprzedawca ma prawo odrzucić reklamację nawet jeśli teoretycznie sprzęt był wadliwy od początku.

oznacz moderatorów

RedJake
#9 Pomysłodawca#

Nie próbowałem jej naprawiać, tylko wykręciłem świecę i sprawdziłem, czy jest iskra. Myślę, że to nie jest ingerencja, chyba że się mylę.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Wykręciłeś świecę i tłumik- to już duża ingerencja.

oznacz moderatorów

RedJake
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem, świeca to rzecz eksploatacyjna i w przypadku kosiarki wymienia się ją co około 25h pracy. Gwarancja 2 lata. Przy intensywnym użytkowaniu w ciągu 2 lat można ją spokojnie wymienić 2 razy. Jeśli po wymianie świec coś się stanie z kosiarką, to wydaje mi się że to nie ma wpływu na uznanie/nieuznanie gwarancji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

 

🤔 Otwórz dyskusję, za dużo piszesz tu, złóż reklamację z tytułu rękojmi i tyle.

oznacz moderatorów

RedJake
#9 Pomysłodawca#

OK, wielkie dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów