anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy muszę odsłyć uszkodzony przedmiot, aby złożyć wniosek o rekompensatę?

Client:50609511
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Otrzymałem uszkodzone biurko. Po zgłoszeniu problemu sprzedawcy kontakt się urwał. Dostałem propozycję od allegro o złożenie wniosku do programu ochrony kupujących. Mam pytanie co wtedy mam zrobić z biurkiem? Odsyłać jest to dość kłopotliwe, nie brałem tego pod uwagę i wyrzuciłem kartony bo myślałem że sprzedający wyśle mi uszkodzony element.  Chcący teraz to wysłać muszę kupić kartony i jakieś wypełnienie A wątpię żebym dostał za to rekompensatę. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Nie musi być oryginalnego opakowania, poza tym POK jest wewnętrznym programem allegro niezależnym od sprzedającego więc jeżeli nie poproszą nie musisz niczego odsyłać.

oznacz moderatorów

Client:50609511
#7 Wielbiciel#

Nie chodzi mi o oryginalność, tylko żeby to odesłać musiałbym specjalnie jechać kupić jakieś kartony plus dodatkowe wypełnienie i nie sądzę że uda mi się mebel zabezpieczyć tak żeby się nie uszkodził w czasie transportu. Poprostu nie chce ponosić dodatkowych kosztów których pewnie nikt mi nie zwróci A napewno nie sprzedający bo pomimo otwarcia dyskusji łącznie z pomocą allegro przestał odpowiadać

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie masz kontaktu to jak masz zwrócić, w większości towar zostaje u ciebie, ale jeżeli sprzedający zostanie ukarany i dojdzie do takiej sytuacji to on ponosi koszty odesłania (zwraca ci po odesłaniu) tak działa uznana reklamacja.

oznacz moderatorów

Client:50609511
#7 Wielbiciel#
Ok dzięki
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Po raz kolejny się mylisz. Ile to już razy? Czy nie najwięcej na tym forum? Tym razem mylisz brak obowiązku zwrotu towaru w oryginalnym opakowaniu przy konsumenckim odstąpieniu od umowy, ze zwrotem towaru w ramach reklamacji z powodu wad. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:50609511 Jeśli POK Ci wypłaci pieniądze i otrzymasz info, że sprzedawca nie poniesie konsekwencji, niczego nie musisz odsyłać. Biurko jest Twoje. Jeżeli jednak sprzedający poniesie konsekwencje i będzie musiał oddać pieniądze do POK, może się domagać od Ciebie zwrotu biurka, ale tylko na własny koszt. Musi Ci więc przesłać pieniądze na opakowanie i odesłanie towaru lub musi odebrać towar własnym staraniem, własnym transportem. 

oznacz moderatorów