anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na Allegro można założyć konto podając się za kogoś innego?

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Witam. Czy podawanie sie za kogos z danymi i kupowanie na kogos dane jest karalne?

oznacz moderatorów
43 ODPOWIEDZI 43

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004  Więc napisz do Allegro poprzez kontakt, podaj dane znajomego poproś aby go zweryfikowali. Nie ma problemu, jeśli jest prawdą to co piszesz to  jego konto zostanie zablokowane.

Jeśli pójdziesz potem na policję na wniosek policji dowody w sprawie Allegro na pewno udostępni.  Jaka jest kara za takie "podszywanie się"  nie wiem.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Podac dane jego?

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Client:85869004 

Nie należy podawać czyichś danych bez jego zgody, bo to naruszenie przepisów RODO.

Jeśli ktoś poprosi Ciebie o zakup (tak kupiłam rzeczy dla starszej osoby, która nie obsługuje komputera) i/lub Ty chcesz kupić np. prezent i wysłać do cioci mieszkającej na drugim końcu Polski, nie ma problemu 😊

W formularzu dostawy dodajesz i zaznaczasz nowy adres dostawy i sprzedawca wyśle paczkę na wskazany adres 😊

Wiola
oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Dzieki. Ale chodzilo mi czy mam watpliwosci czy ktos sie za mnie nie podszywa i nie kupowal na moje dane do siebie rzeczy. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że jest karalne, nie możesz się podawać, podszywać pod kogoś innego.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Nie podaje sie. Mam watpliwosci czy ktos sie za mnie nie podal i nie kupowal

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

On mnie teraz straszy. Ze nic mu nie udowodnia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:85869004 jeśli podejrzewasz, że ktoś wykorzystał Twoje dane na Allegro to koniecznie zgłoś to nam

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@la_nika  Hmmm...  zaczynam coś kojarzyć...🤔

Był tutaj na Gadane taki jeden,  pisał jak facet, ale lubił się pokazywać  w damskich ciuszkach z damskim  awatarem. Miał nick xy...  czy jakoś tak.

Czy to możliwe że to ten sam??

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Ja mam pytanie. Czy to jest karalne? Jesli to by prawda byla? 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004   " Czy to jest karalne?"

Tego tak prosto nikt  tutaj nie odpowie. To zależy od wielu czynników, głownie od tego  czy  doprowadził  tym sposobem do  strat w twoim wizerunku lub finansach.  No bo jesli ktoś przebierze się w twoje ciuchy lub ciuchy identyczne  i będzie udawał ciebie to przecież zależy czy obrazi cie taką parodią, a może  odwrotnie, może poczujesz się dowartościowana i dumna że cię chwalą.  Sytuacje są rózne, motywy postępowania różne i nie można tego tak prosto zdefiniować: dobrze - źle

Generalnie to pewnie postąpił źle, ale może robił to dla twojego dobra ?? Musiał chyba jakies motywy mieć?

Masz problem, pozbieraj dowody, argumenty i udaj się do jakiegoś prawnika, adwokata lub prokuratora. Nie musisz od razu pisemnie składać wniosku, możesz po prostu porozmawiać.

Można to zrobić w innej miejscowości, są też porady prawne online w internecie, oczywiście płatne  ale nie są to jakieś wielkie kwoty.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Teraz mi wmawia ze nic nie dostanie za to 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Witam jak to wyglada?

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

I na czym polegalo by to? A jak ktos mnie straszy?

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Allegro kompletnie tego nie weryfikuje, ostatnio jako sprzedający miałem sytuację że firma z Portugalii miała założone konto na losową miejscowość z polski a nazwa ulicy to była tylko "." (KROPKA)

Zakupił u mnie przedmioty a później pisze we wiadomości że on wyśle na swój koszt kuriera gdyż nie mają siedziby w Polsce oraz polskiego adresu 😂

 

 

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Tak, ale on dzialal na moje dane, kupowal sobie a ja przez 7 lat nie wiedzialem ze on jest niby "mna"

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Może gość ma kryzys tożsamości? Mie wie czy jest sobą, tobą, mną? Tu bardziej potrzebny jest lekarz specjalista.

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Co mam zrobic?

oznacz moderatorów

Client:85869004
#7 Wielbiciel#

Teraz mi grozi i straszy ze jesli podam to ja dostane

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:85869004   Zawracasz nam 4-litery już prawie 3 miesiące  wiec napisz:  którym palcem kiwnąłeś  żeby rozwiązać problem?

- czy rozmawiałeś z prawnikami, z prokuratorem?

- czy zgłosiłeś jego dane (nick) do weryfikacji na Allegro ?

Z tego co tutaj piszesz to wygląda na to że to ty go straszysz  a on się broni, grozi ci wzajemnie.

Jeżeli ma on jakieś problemy psychiatryczne, a wygląda na to ze ma, to mówi prawdę, nic mu nie zrobisz.  Pomyśl lepiej jak po cichu wyciszyć problem.

Nikt tutaj za ciebie tego nie rozwiąże.

oznacz moderatorów