anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy na podbijanie aukcji przez kumpli ktoś łapie się jeszcze?

piimaa
#13 Ambasador#

Uwierzycie że ktoś mógłby dać za używany mikser Clatronic w licytacji 85zł w chwili, w której na innych aukcjach bez problemu nabyłam w kup teraz nowego Zelmera za 55?

Albo nowy dysk Adata su900 256gb mlc kosztuje w sklepie 249 a w licytacji używany osiąga chorą cenę 229???

Albo procesor i7-4800mq winduje się do 349 gdy za 299 są w opcji kupteraz z serwisu po testach i z gwarancją od super sprzedawcy?

A potem pojawia się ponownie ta sama aukcja z wpisem że kupujący zrezygnował?

Naprawdę trzeba mieć IQ jakiegoś płaza aby zlecić podbijanie aukcji kumplostwu i liczyć na jelenia... zwłaszcza że nowy mikser Clatronica kosztuje w sklepie od 59 do 79zł.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@piimaa Głupich nie sieją,sami się rodzą, więc nigdy nie wiadomo.

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

Ludzie się zacietrzewiają w licytacjach wbrew zdrowemu rozsądkowi. Postępują głupio i podbijają cenę gdy do końca aukcji jeszcze tydzień zamiast czekać na ostatnią chwilę i wtedy licytować. Oferty w licytacjach od złotówki bardzo często sprzedają się drożej niż wiszące obok takie same przedmioty za "kup teraz". Psychologia tłumu. Głupota zbiorowa.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kupowanie w licytacjach to dla niektórych dodatkowe emocje i chęć wygrania jest większa niż zwykłe kupienie ,niekiedy sami nastawiają program do automatycznego podbijania na kwotę kilka razy wyższą od rynkowej by tylko wygrać ,ale gdy trafi się takich co najmniej dwuch to cena wychodzi kosmiczna .

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Widzę to wszystko gdy dostaję info o przegranej licytacji. Cena końcowa 90% z nich stawia pióra w pion. Ludzie faktycznie mają nowy sport. Ja już jakiś czas poluję na starego iPhonea 4S, chodzi mi o wymiary telefonu. Jeszcze przed wakacjami 2018 na olx co chwila były w przedziale 80-120 ładniuteńkie i sprawne. Przyszedł jakiś mentalny kryzys i ceny poszły 2,3x w górę. No i teraz w licytacjach dają nawet po 200 gdy, 2 lata temu nie dawali nawet 70. To mi czasyyy....

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@piimaa No cóż, poszukiwany sprzęt z reguły nabiera wartości, gdy jest go coraz mniej na rynku w dobrym stanie. Prawo podaży i popytu - mówi Ci to coś?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów