anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po wystawieniu pozytywnych ocen muszę zmieniać ocenę?

White_Dove_
#12 Orędownik#

"Dzień dobry, cieszymy się, że są Państwo zadowoleni z zakupów u nas. Prosimy jednak o wystawienie oceny ponownie, ponieważ obecna nie wlicza nam się do średniej, a jest to nam potrzebne do utrzymania statusu Super Sprzedawcy. Z góry bardzo dziękuję i zapraszam do ponownych zakupów! :)"

Otrzymałem taką wiadomość od sprzedającego po wystawieniu mu pozytywnych ocen.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Może gdzieś jedną gwiazdkę zaniżyłeś? Sprawdź, czy już Cię nie wpisał na czarną listę. Jeśli nie zmienisz komentarza, możesz też spodziewać się w niedługim czasie pisma od prawnika z groźbą rozprawy sądowej o zniesławienie 🙂

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Ocena transakcji powinna być zgodna z prawdą, zaniżanie ocen bo mam takie widzimisię jest niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To ma być ocena subiektywna, więc oparta na własnym widzimisię, dlatego nie jest to niezgodne z regulaminem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

White_Dove_ tak , żeby nie napisać ,, śmieszne ,,  nazwę lekkim przegięciem . Pewnie w niedługim odstępie czasu robiłeś zakup u tego sprzedającego i druga wystawiona ocena nie liczy mu się do średniej .Tak jest to zgodne z regulaminem ocen . Pewnie poprosił lub poprosi Cię o usunięcie oceny w związku z czym otrzymasz stosownego maila .Co z tym zrobisz to już TWOJA WOLA . Niemniej będziesz miał możliwość ponownego wystawienia oceny .

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Wystawiłem mu 3x pięć gwiazdek nie wpisując żadnego komentarza ani sprzedawcy ani towarowi. Towar był zgodny z opisem i dobrej jakości, na koszt wysyłki nie mam wpływu, bo był darmowy.

Nie rozumiem prośby, dlaczego mam  usunąć komentarz i wystawić ponownie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

White_Dove_ wytaw ponownie z treścią adekwatną do jego zachowania 😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Daj sobie z tym spokój, to allegrowa dziecinada. Gwiazdki, kropki, muchomorki, podobnie jak w przedszkolu.

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Nie dam sobie spokoju. Od ponad 14 lat jestem sumiennym kupującym i przez ten czas nie miałem większych problemów. Nie będę usuwał ocen i ponownie wystawiał. To niech Allegro rozwiąże problem nie ja, skoro mają takie kryteria.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tu nie ma żadnego problemu. Wystawiłeś ocenę zgodnie z regulaminem i nic więcej robić nie musisz. To sprzedawca stwarza Ci problem. Nie zwracaj na to uwagi.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

Napisał ktoś, kto nie ogarnia jaki wpływ na sprzedaż mają te "dziecinne" gwiazdki, zamiast po prostu dać @White_Dove_ linka do tej https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy zakładki żeby sam mógł się przekonać jak to wygląda (przynajmniej teoretycznie).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@White_Dove_ Mogło tak być jak pisze ci @mdrogeria ,kupując w krótkim czasie od tego samego sprzedawcy liczą mu się oceny tylko z pierwszego zamówienia pozostałe już nie ale jak mu teraz anulujesz taki komentarz i wystawisz w takiej samej wersji później to będzie miał go wliczonego w statystyki a biorąc pod uwagę że mu wystawiałeś oceny 3 x 5 gwiazdek to mu na tym zależy. Twoja wola co zrobisz ale nie dziw się że sprzedawca chciałby mieć jak najwięcej ocen z pełnym zadowoleniem klienta .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@White_Dove_  to działa tak:

Jesli w krótkim czasie kupujesz u jednego sprzedawcy kilkukrotnie to tylko jeden komentarz liczy sie do oceny sprzedającego.

Jeśli od pierwszego komentarza upłynie 30 dni wówczas możesz wystawic komentarz do kolejnej transakcji zakupu. taki komentarz bedzie sprzedawcy podnosił średnią ocen przez nastepne 30 dni.

Poza tym raz na 30 dni jest weryfikacja Super Sprzedawcy gdzie oceny kupujących są bardzo ważne a ocena musi byc bardzo wysoka

Dlatego pewnie prosił Cie o usunięcie komentarza i wystawienie go za jakiś czas tak aby rozlozyć sobie w czasie pozytywne komentarze

oznacz moderatorów

White_Dove_
#12 Orędownik#

Jestem własnie po rozmowie telefonicznej. Faktycznie dokonywałem zakupów u jednego sprzedawcy w odstępie kilkunastu minut. I tu jest ciekawostka, w obu przypadkach wystawiłem pozytywne oceny które widnieją w systemie allegro. Pani konsultant przekaże sprawę do odpowiedniego działu, bo nie rozumie dlaczego sprzedawca nie otrzymał tych ocen.

To co piszesz to dla mnie jest chore. Jeśłi allegro nadal będzie tak zawyżać kryteria przestanę zwracać uwagę na oceny.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@White_Dove_  oczywiście że Twoje oceny widnieją u danego sprzedawcy. Lecz do jego średniej wlicza sie tylko pierwsza z nich. 

Druga jest wiidoczna dla kupujących lecz nie jest liczona do oceny sprzedawcy.

oznacz moderatorów