anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ponowić płatność w przypadku anulowania poprzedniej?

MAMY ROZWIĄZANIE!
KOMPERION
#1 Nowicjusz#

Witam, tyle lat na Allegro i zrobiłem niezłą gafę...

1. Zakupiłem przedmiot.

2. Wykonałem szybki przelew, płatność rozpoczęta itd., potwiedziłem wszystko, wyłączyłem laptop...

3. Po 15 minutach w mojej głowie pojawia się ta samam myśl typu: "Czy ja na pewno zamknąłem drzwi na klucz?" no to sprawdzę! 😄 Coś mnie natchnęło, że nie dostałem maila potwierdzającego zakup i opłatę...

4. Sprawdzam maila, przedmiot nie opłacony, anulowałem płatność i jeszcze raz chciałem wykonać nową do momentu aż zorientowałęm się, że wszystko zrobiłem dobrze tylko bank przytrzymał przelew i nie wyszedł od razu, został przełożony do opercji do zaplanowania.

5. Dzisiaj rano przelew poszedł, a ja nie mam opłaconego przedmiotu bo rozpocząłem nową płatność z nowym identyfikatorem płatności zanim pierwszy przelew dotrał...

Pytanie co teraz? Zrobić nowy przelew i opłacić przedmiot a poprzednia wpłata zostanie za jakiś czas cofnięta czy trafi gdzieś do salda na konto Allegro albo zostanie zwrócona na moje konto bankowe?

(-___-) '

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@KOMPERION Ponowiłeś płatność? Wykonałeś ją po raz drugi? Jeśli tak, pieniądze z pierwszej, anulowanej płatności wrócą na Twoje konto automatycznie po około 3 dniach. Jeśli nie ponowiłeś płatności, ponów ją, inaczej sprzedawca nie otrzyma wpłaty.

Anulowana wpłata wróci na Twoje konto niezależnie od tego, jakie czynności teraz wykonasz.

oznacz moderatorów
KOMPERION
#1 Nowicjusz#

Tak, opłaciłem teraz drugi raz i szybki przelew poszedł a parę sekund - wszystko jest w porządku.

Po prostu pierwszy raz tak mnie trochę bank zmylił 😉 Nie panikowałbym, gdyby to nie była dość duża wpłata... Czekam zatem cierpliwie jak pierwotny przelew z wczoraj wróci na moje konto.

Bardzo dziękuję, mogę robić ze spokojem kawę 😉

oznacz moderatorów