anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to legalne ? Nakaz zakupu kilku przedmiotów albo brak wysyłki.

GUMKI_DO_MASEK
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem maseczkę na twarz. Opłaciłem i czekam na wyysłkę która nie nastąpiła. Pisze do sprzedawcy, a ON do mnie że powinienem zakupić 3 sztuki bo na aukcji ma tak napisane. Wchodzę i faktycznie jest napisane zamawiać minimum 3 sztuki. Czy to jest legalna taka sprzedaż ? Nie zwróciłem uwagi bo zasugerowałem się zdjęciem oraz tytułem aukcji. Wg mnie to jest nie legalne aby wymagać zakupu kilku sztuk. Maski są pakowana zbiorczo w ilości 10 sztuk więc kupując nawet te 3 sztuki to sprzedawca musi te maski otworzyć ze zbiorczego opakowania. Więc co za różnica czy wyśle trzy czy jedną. Jak myślicie ? Zostaje mi tylko wystawić komentarz odpowiedni 😀

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

To niezgodne z regulaminem. Jeśli na aukcji są podane sztuki, to można kupić jedną sztukę. Gdyby sprzedawca chciał sprzedawać minimum 3 sztuki, musiałby wystawić komplety składające się z 3 sztuk. Załóż mu Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się wysłania tej jednej sztuki. Po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy sprzedawca wyśle. Po dostarczeniu 1 sztuki wystaw mu zasłużonego negatywa za utrudnienia w zakupie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Ja to widzę jednak inaczej, niż xyz - została zawarta umowa, z wszelkimi jej skutkami cywilnoprawnymi.  I jej warunki były jasno określone w opisie aukcji. To, że czegoś nie doczytałeś, nie jest winą sprzedawcy. Teraz, jak widzę, chcesz się zemścić na sprzedawcy za to, że nie zapoznałeś się z opisem aukcji. I tak, jest to legalne - bo w końcu czemu nie? Sprzedawca określa warunki zakupu, kupujący akceptuje je, dokonując zakupu. To może być co najwyżej niezgodne z regulaminem tego portalu, ale on, na szczęście, nie stanowi jeszcze obowiązującego prawa. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Bardzo się mylisz, na Allegro nie można wymagać zakupu wielu sztuk, gdy wystawia się towar na sztuki. Chcesz się przekonać? Zapytaj przez formularz i wklej tu odpowiedź.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@xyz96 Napisałem, że jest to legalne. Bo to sprzedawca określa całość warunków umowy. I może napisać, że sprzedaje sztukę, trzy, czy trzydzieści trzy. I że wyśle dopiero po zakupie stu. Prawo tego nie zabrania, a skoro piszesz mi, że się mylę, podaj proszę stosowny przepis prawa. Rolą kupującego jest przejrzenie umowy i decyzja, czy się na nią godzi, czy nie.  Autor się zgodził. A że jest niezgodne z regulaminem, cóż. Nie jest on obowiązującym prawem. I jak sam doskonale wiesz, często trąci absurdem. Podkreślę więc jeszcze raz - zostałą zawarta prawnie wiążąca umowa. To, że klient nie doczytał warunków (i tu zapomnij na chwilę o regulaminie, gdyż jest on nieistotny z punktu widzenia prawa cywilnego) nie oznacza, że umowa jest nieważna. Może ją oczywiście zerwać. Odstąpić od umowy. Ale namawianie go do wystawienia negatywa za własną ślepotę, jest już przesadą. Serio. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Vryko Na Allegro to nie jest legalne. Koniec, kropka. 🙂

oznacz moderatorów

GUMKI_DO_MASEK
#7 Wielbiciel#

Jak by to było legalne to jest to pozwolenie na oszustwa na grubszą skalę. Wystawiam buty w atrakcyjnej cenie gdzie wartość rynkowa to 300zł a u mnie 100zł. Ktoś kupuje, a później nie wyślę Panu butów bo te 100zł to kosztuje pudełko a jeszcze musi Pan dopłacić do butów 200zł 😂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@GUMKI_DO_MASEK Zapoznaj się, proszę, z definicją słowa "oszustwo". Tu nic takiego nie występuje. Miałeś jasno napisane o 3 sztukach? To czego teraz kombinujesz? Nie doczytałeś? To Twój problem, nie sprzedawcy. Miał prawo wystawić aukcję w taki sposób, choć nie miał wg/allegrowego regulaminu. co nie zmienia niczego pod względem prawnym. Koniec, kropka. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów