anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w przypadku zwrotu towaru sprzedający konsultuje się z serwisem i wydaje decyzję?

GBUFO
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Mam takie pytanie. Zakupiłem płytę główną do komputera. Moim zdaniem zamiast nowej była już montowana. Popełniłem taki błąd że ja podłączyłem. Niestety płyta okazała się moim zdaniem uszkodzona. Informowałem sprzedawcę o tym z czym się borykam. Otrzymałem podpowiedzi. Próbowałem reinstalacji, innych ustawień Windowsa. Nic to nie dało i jak się wyczerpały moje rozwiązania zaproponowałem zwrot towaru. Towar zwróciłem. Nie była to reklamacja. A zwrot. Minął chyba dzisiaj termin 14 dniowy a sprzedawca twierdzi że czeka na odpowiedź serwisu co z tym dalej. Czy tak to powinno wyglądać? Moim zdaniem nie. 
oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@GBUFO Nie myl zwrotu z reklamacją. To nie był zwrot bez podania przyczyny w ciągu 14 dni, tylko reklamacja z powodu wad. Jeśli odesłałeś jako zwrot, zrobiłeś błąd, wtedy nie musisz podawać powodu, tylko odstępujesz od umowy i domagasz się zwrotu wpłaty. Chyba jednak sprzedawca nie uznał tego jako zwrot, tylko jako reklamację, bo chce ją rozpatrzyć, a ma na to 14 dni. Na reklamację masz minimum rok przy przedmiotach używanych i minimum 2 lat przy przedmiotach nowych kupionych w sklepie na Allegro.

Teraz otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa potwierdź w nim, że była to reklamacja z powodu wad i jeśli minęło 14 dni od zgłoszenia reklamacji, a sprzedawca się do niej nie ustosunkował, Twoje żądania zostały uznane. Żądania, czyli naprawa, wymiana lub obniżenie ceny.

Jeżeli jednak upierasz się przy zwrocie, powinieneś o tym poinformować sprzedawcę w ciągu 14 dni od odebrania towaru, co chyba zrobiłeś, a potem towar odesłać. W takim przypadku w Dyskusji nie musisz czekać na rozpatrzenie reklamacji i stanowisko serwisu, tylko sprzedawca musi Ci oddać pieniądze w czasie do 14 dni od zgłoszenia zwrotu. W Dyskusji poproś o pomoc pracownika Allegro, który dobrze zna zasady zwrotów i reklamacji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli instalowałeś i ustalaliście różne próby a teraz robisz zwrot(używany towar) to sprzedający wyraził zgodę na zwrot? Czy jednak jest to reklamacja? Zakup od osoby prywatnej? Opisz więcej szczegółów.

oznacz moderatorów