anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zwrot w ciągu 14 od otrzymania towaru, wlicza się soboty i niedzielę?

Lewandowska644
#1 Nowicjusz#

Witam mam pytanie czy jak jest zwrot w ciągu 14 od otrzymania towaru, wlicza się soboty i niedzielę bo kupiłam zegarek smartwatch damskiego, dzisiaj zrobiłam zwrot bo się często rozłancza l z telefonem i trzymał jeden dzień to sprzedawca napisał mi że ważność była do 5.08 a ja na allegro zaznaczyłam zwrot 6.08 a wysyłkę zrobiłam 6.08.prosze o pomoc bo nie wiem co robić. LEWANDOWSKA644 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli ostatni dzień na odstąpienie od umowy przypada w dzień nieroboczy, świąteczny, wtedy termin ten przedłuża się do następnego dnia roboczego. Nie jest to sprecyzowane w przepisach, ale takie stanowisko zajmuje UOKiK.

Jeżeli dni świąteczne przypadają w międzyczasie, liczy się dni kalendarzowe.

W Twojej sytuacji to nie jest zwrot, tylko reklamacja z powodu wad. Na reklamację masz dwa lata i sprzedawca nie może odmówić przyjęcia towaru ze względu na upływ czasu na odstąpienie od umowy, czyli zwrot.

Wyślij sprzedawcy mailem pismo reklamacyjne na podstawie rękojmi, określ wady i zażądaj naprawy, wymiany lub zwrotu wpłaty. Takie samo pismo możesz włożyć do paczki z odsyłanym przedmiotem. Jeśli pojawi się problem i sprzedawca będzie Ci utrudniał, napisz tu ponownie. Są na to sposoby.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Reklamuj, nie zwracaj, na to są inne przepisy 🙂 zwrócić nie możesz już (wg tego co mówi xyz).

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Podaj datę odbioru towaru od sprzedawcy. 

oznacz moderatorów