anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nie wymaga od sprzedawców zamieszczenia w aukcji terminu ważności produktu spoży?

MAMY ROZWIĄZANIE!
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Kupiłam pulpety w słoiku 10szt, przysłali z terminem 1 miesiąc. Szkoda słów. Wyprzedaż na Allegro produktu bez informacji dla kupującego. To nie mój pierwszy zakup taki nieudany.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
vonNogay
#17 Koryfeusz#

W sumie przy zakupie większej liczby słoików powinno się spytać..

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Pytanie było dlaczego nie ma takiego wymogu aby sprzedawca zamieszczał w aukcji termin ważności produktu? jest zamieszczanych wiele innych informacji a nie ma najważniejszej. Czy Allegro ma służyć do wyprzedaży produktów ze sklepów stacjonarnych? kiedyś kupiłam 2x OFF na komary z wydrapaną data ważności ...

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Za ofertę odpowiada sprzedający i jeżeli nie ma w ofercie takiej informacji o krótkim terminie albo dostarczono Ci przeterminowany, składaj reklamację, otwierasz dyskusję.

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

Myślę ze kupująca powinna przed dyskusją zapoznać się z terminowością 🙂 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Jest w parametrach produktu ale przedziałem np 3-6 miesięcy etc

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Wypełnienie przy wystawianiu aukcji parametrów nie jest obowiązkowe i w aukcjach tego nie ma.

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

.z żywnością, a znam się na tym, bo pracowałem w dziale żywności, to wiem ,że klienci mylą dwa pojęcia. Na opakowaniach widnieją dwie różne informacje: data ważności i data przydatności do spożycia. Warto zrozumieć różnicę między nimi, aby uniknąć tego co przechodzi pytająca.

jesli kupiła pani Pulpety to są one pasteryzowane wiec na pewno mają oznaczenie 

Najlepiej spożyć przed 

a przed, a do to są dwa bardzo różne od siebie pojęcia 

posłużę się terminowością 

„Najlepiej spożyć przed” określa tak zwaną datę minimalnej trwałości. Minimalnej, czyli nie ostatecznej. Ten termin stosowany jest w przypadku produktów, które nawet “po terminie” nie ulegają zepsuciu, a jedynie może zmieniać się ich konsystencja, kolor, smak czy zapach.

Skoro wspominane pulpety mają jeszcze datę minimalną miesiąc oznacza to ze sklep mógł je sprzedać 

towary szybko psujące muszą mieć wymóg spożyć do 

Pani zrobiła sobie zapas , wiec to w  pani interesie powinna pani zadbać o to, aby dowiedzieć się jaki jest termin ważności .

Albowiem równie dobrze inny kupujący, mógł zakupić np.100 słoików  ...na wesele, ktore w sobotę spożyje, a wiec nie doszło tutaj do nieuczciwości sprzedawcy. 

pozdrawiam 

 

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Jeszcze raz:  dlaczego nie ma wymogu aby każdy sprzedawca zamieszczał w aukcji termin ważności produktu? co jest tego powodem?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Kody ean dla kazdego produktu o innej dacie trza by robić nowy produkt w katalogu

oznacz moderatorów
ELMIXAGD_pl
#13 Ambasador#

1. Najpierw sprawdź dokładnie termin - data może być nadrukowana, a na etykiecie może pisać, że termin ważności to 2 lata od daty nadrukowanej.

2. Dobrym działaniem sprzedawcy byłoby podanie na aukcji minimalnego terminu przydatności do spożycia. A raczej, w/g mnie - to powinien być obowiązek.

3. A jak Ci towar nie odpowiada - to po prostu możesz złożyć odstąpienie od umowy i zrobić zwrot towaru.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@ELMIXAGD_pl ta spożywka ma prawie na pewno wyłączone zwroty wg ustawy więc nie odstąpi od umowy

oznacz moderatorów
drekenzes
#17 Koryfeusz#

@zegarbije Ja w zasadzie podziwiam sklepy, które mają daty ważności na aukcjach i to ogarniają. Żeby nad tym zapanować to niezła zabawa w Exelu itp. Ale nie tak to powinno wyglądać. Po pierwsze wprowadzenie daty powinno być obowiązkowe, po drugie w Allegro powinny być pokazywane zbiorczo aukcje, gdzie terminy dobiegają końca (wg ustalonych okresów). I oznaczenie kolorem, gdy jest już blisko. Plus jakieś równoległe wyraźnie oznaczenie dla Kupujących na aukcji. A nie wczytywanie się w treść z jednej strony, a z drugiej ręczne wpisywanie dat i pilnowanie opisów..

_________________________________________________________________
Przed upadkiem idzie pycha; a przed ruiną wyniosłość ducha.
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@drekenzes osobiście stosuję daty ważności tam gdzie często są/były  o to zadawane pytania lub przewiduję dużą ich ilość , podaję zwykle zakres od-do lub ,, nie krócej niż ..... Zalety - mało pytań i druga najważniejsza -wpływa to w pewnym stopniu na sprzedaż .

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@zegarbije  powodów dla ktorych umieszczanie dat byłoby trudne jest kilka najważniejsze moim zdaniem to:

1) często w tej samej dostawie przyjeżdza na jednej palecie produkt z dwoma lub trzema terminami przydatności - upilnowanie tego i rzetelene ponformowanie w aukcjach byłoby trudne

2) coraz wiecej sprzedających nie ma towaru fizycznie w swoich magazynach korzysta z róznych modeli sprzedaży jak dropshipping czy fullfilment ( nawet allegro oferuje sprzedawciom tą usługe) gdzie sprzedawca praktycznie nie ma styczności z towarem i nie ma możliwości sprawdzenia i  wprowadzenia daty

Wiec de facto wprowadxanie dat ważności w wielu przypadkach byłoby bardzo trudne jesli nie niemożliwe.

 

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Nie piszcie,że mogę zrobić zwrot,pewnie mogę,ja jednak chciałabym robić zakupy na Allegro bezpiecznie i bez zwrotów,a to wyłącznie gwarantuje tylko informacja w aukcji o terminie ważności.Brak takiej informacji  nie mówi nic - czy to produkt z ważnością dwutygodniową czy roczną?.Rozmawiam z innymi  kupującymi na Allegro i moimi klientami (stacjonarny sklep agd) i tak samo mówią jak ja,że są oszukiwani-wyprzedażami, Allegro nie wymaga daty ważności też na środkach ochrony roślin,gdzie data jest bardzo ważna, aby środek w ogóle działał. Mam nadzieję,że Allegro niebawem pójdzie porozum do głowy ...

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@zegarbije czy ty wiesz jak wygląda sprzedaż na allegro? znasz przepisy prawa?

rozumiesz różnicę pomiędzy handlem stacjonarnym a internetowym?

bo  z Twoich wpisów to nie wynika

Wyznacznikiem produktu jest kod ean - niezależnie od daty produkcji

sprzedawca wg regulaminu allegro nie może wystawić wielu ofert z identycznym eanem, a z różną datą ważności

sprzedawca generalnie w myśl polskich przepisów nie może sprzedawać przeterminowanego towaru - z krótkim terminem ważności jest to dozwolone.

wystawiałeś kiedyś ręcznie od zera ofertę w serwisie? - sprawdź jak to się robi

wyznacznikiem jakości oferty w serwisie nie jest data ważności, a cena - prawo

Kopernika znasz?

 

Jedynie co możesz próbować to twierdzić, że opisy ofert są niewystarczające (ustawa konsumencka klauzule informacyjne) - ale to nie jest wina sprzedawców tylko allegro, jako organizatora sprzedaży

przy logowaniu do serwisu akceptujesz jego regulamin i całą patologię z niego płynącą

źle adresujesz swoje żale

 

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Przeczytaj sobie ze zrozumieniem wypowiedź  drekenzes

można? można !.

oznacz moderatorów
AlleMakijaz
#12 Orędownik#

twoj interes jest aby zadbac o to aby dowiedzieć sie jaka jest data ważności 

miesiąc to jest wciąż w terminie 

nie wiem o co ci chodzi ?

pulpety zjedz w miesiąc proste 

oznacz moderatorów
zegarbije
#7 Wielbiciel#

Daj sobie spokój z wypowiedzią. Moje pytanie dotyczyło:

Dlaczego Allegro nie wymaga od sprzedawców z automatu zamieszczenia w aukcji terminu ważności na produktach spożywczych?

A Tymi wypisujesz, że ja mam zadbać... takie bzdety.

oznacz moderatorów