anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala firmom na zakładanie wielu kont?

piimaa
#13 Ambasador#

Jaki był/jest cel wprowadzenia przez Allegro tzw. "wielonickowości"?

Wielonickowość = jedna i ta sama firma może mieć setki różnych kont (nicków)...

Po co to zostało wprowadzone, skoro od początku jasne było że będzie wykorzystywane przez kanciarzy i podobnych, no po co?

Już, kiedyś wspominałam o firmach z Chin lecz... w Polsce jest identycznie!

Zobaczcie sami, skromny przykład:

nocar 31 negatywów
partmarket_pl 6 neg.
wyprzedaz_nocar 5 neg.
nocar_yato 1 neg.
mt-squad 4 neg.
caracing 2 neg.
i-Tools 2 neg.
Ecaroo 1 neg.
Carsa 0 neg.
A-auto 3 neg.

To jest jedna i ta sama firma i to nie są wszystkie ich konta i teraz... przyjmijmy że ja, jako kupująca chcę ocenić sprzedawcę, wchodzę na konto "Carsa" i nie widzę jakichkolwiek negatywów, tymczasem ta sama firemka na wszystkich kontach ma ich już minimum 55, prawda?

I tak jest z wieloma setkami różnych kont na allegro, weryfikacja sprzedwców stała się tak utrudniona że... odechciewa się zakupów. Na jednym koncie delikwent istnieje od roku i ma powiedzmy 2 negatywy a na drugim istnieje od kilku lat i ma tych negatywów sto razy więcej.

Allegro stworzyło te WIELONICKOWOŚĆ po to, aby ułatwić takim życie?

No bo... prawda jest taka że gdy widzę choćby 20 negatywów ... już nic nie kupię.

Chyba tylko o to chodziło w tym UKRYWANIU jednej firmy pod setkami różnych nicków, co?

 

Ponowię też pytanie zapodane w innym temacie, temacie dot. wielonickowości "Chińczyków", odpowiedź tam nie padła, zatem:

Czy kiedykolwiek w INFORMACJACH O SPRZEDAJĄCYM pojawi się SPIS wszystkich NICKÓW, jakie ten SPRZEDAJĄCY posiada czy na zawsze będzie już zabawa w kotka i myszkę?

 

Przecież, ludzie celowo zakładają nowe NICKI gdy chcą ukryć nieudaną karierę... Allegro tego nie widzi?

A może tak - zamiast wyświetlania setek nicków w informacjach o sprzedającym SCALIĆ wszystkie KOMENTARZE ze WSZYSTKICH kont i wyświetlać wspólny wynik dla każdego z konta???

 

No ludzie, to jest jakaś paranoja z tym wszystkim!

Jeden NICK mówi że firma cacy a inny NICK mówi już że firma nie cacy...

 

 

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

br.
#21 Demiurg#

Oj,  ...  @piimaa  , piimaa.  Taka duża i takie pytania zadaje..🤔

Przecież wiadomo że o zysk chodzi,  po co więc pytać ?

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Nigdy się nie zmienię, wiek robi swoje, człowiek chciałby aby wszyscy byli uczciwi no i będą, każdy będzi uczciwy z czasem ale ... tylko i dopiero ... jakieś 2,5m pod ziemią. Tymczasem, możemy sobie tylko popłakać w czasach wyzysku/kantu i cwaniakowa...

Uff, tyle mi zostało...

No i ... jaki zysk?

Taki że człowieka w końcu szlag trafia, robi LOGOUT i leci do pobliskiego sklepu? 🙂

Allegro, jeśli myśli że ... coś na tym ugrywa to bardzo się myli, wszak w moim grnie znajomych 85% ludzi pow. 40 lat daje sobie na luz poszukiwania produktu już po 15 minutach... Tyle wystarczy aby zmęczyć sobie głowę.

 

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Najpierw to niech Allegro przywróci opcję wystawiania oceny kupującym

oznacz moderatorów

WidelecNaTalerzu
#9 Pomysłodawca#

Na głównym koncie Nocar z ciekawości spojrzałem na statystyki i widzę że aktualnie mają 7573 poz i  31 neg, co daje 99.6% polecających. 

Mimo wszystko jest to **piiip**isty wynik na sprzedaż rzędu 30 tyś + zamówień ( średnio 20% Klientów daje pozytywną ocenę, z moich osobistych wyliczeń) 

Dla przykładu dodam że oficjalny sklep Allegro ma 420932 poz i 2096 neg co daje 99.4% 

 

To takie chyba normalne statystyki, myślałem że tu będzie jakaś mocno odbiegająca statystyka rzędu 89% poleca czy coś.

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@piimaa Nie, taka opcja się nie pojawi w najbliższym czasie. Jeśli dany Sprzedający narusza nasz regulamin blokujemy jego konto i konta z nim powiązane.  Nie możemy jednak z góry zakładać, że każdy Sprzedający, który rejestruje u nas więcej niż jedno konto jest oszustem, bo nie mamy do tego żadnych podstaw. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@piimaa31 negatywów przy dużej ilości transakcji to mało, praktycznie wtedy nie wpływa na sprzedaż dużego sklepu (takiego, który sprzedaje w dziesiątkach tysięcy sztuk). Dlatego właśnie takie duże sklepy mają gdzieś takie oceny 😛

Co innego w przypadku małych sklepików, gdzie 1 negatyw zamyka biznes. Proszę pamiętaj, że są kupujący, którzy sypią negatywami jak z rękawa, za byle głupotkę, np. "kupiłem za taką cenę, ale po 2 miesiącach znalazłem taniej o 3 zł" i cyk konto zamknięte, a sprzedawca albo założy nowe, albo nie ma z czego żyć

oznacz moderatorów