anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie mogę zwrócić zamówienia zakupionego na fakturę na spółkę z oo?

Client:83109391
#1 Nowicjusz#

dzień dobry,

zakup na fakturę na spółkę z oo, drukarka, pomyłkowo zakupiony nie ten model. nie służy do zawodowych czynności. proszę osoby znające się w temacie o odpowiedź dlaczego sprzedający twardo nie chce zwrócić pieniędzy skoro na jego stronce jest info że przyjmuje zwroty.  pisze, ż takie jest w Polsce prawo a nie potrafi podać konkretów. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją na allegro? kupuję na allegro bardzo często i nie miałam takich problemów. dziwne.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:83109391 Sprzedawca nie musi przyjmować zwrotów towarów kupionych na fakturę na spółkę. Zwrot należy się tylko konsumentom i firmom jednoosobowym. 

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Client:83109391 Sprzedawca ma rację, spółki nie mają prawa zwrotu. A ty się lepiej nie przyznawaj publicznie, że kupileś drukarkę do celów prywatnych na koszt spółki z o.o.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mogą zwrócić towar zakupiony na FV indywidualni przedsiębiorcy oraz sp ale są warunki: http://www.sprawnie.com/2021/01/zwrot-towaru-kupionego-na-firme.html nie wiem czy ten zakup łapie się na to.

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Czy w warunkach aukcji w części zwroty sprzedający zaznaczył, że nie przyjmuje  zwrotów od firm?

W przypadku spółek cel zakupu jest bez znaczenia dla uprawnienia do zwrotu na podstawie ustawy o prawach konsumenta i kodeks cywilny. Liczy się tylko dobrowolna deklaracja sprzedającego.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Dobre.... Trzeba patrzeć, co się kupuje i na jaką działalność.

Jeszcze się pogrążasz pisząc, że sprzęt nie będzie służył do zawodowych czynności. Czyli po prostu kupujesz drukarkę do użytku domowego, a chcesz ją wrzucić w koszty firmy i chcesz dokonać zwrotu, bo nie pasuje Ci ten model.

Nie da się. Gdyby to kupił np. szewc, prowadzący indywidualną działalność gospodarczą - to może dokonać zwrotu, lub wziąć drukarkę do domu a FV nadal ręcznie wypisywać.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów