anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego pieniądze zostały zwrócone na złe konto?

Anna_Aczyk
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam nie ten przedmiot, który zamówiłam. Zwróciłam go. Długo nie dostawałam zwrotu więc napisałam do sprzedawcy. Wysłał mi screena z numerem konta na który został zrobiony przelew, ale to nie jest mój numer. Jak to się stało? W którymś momencie musiałam podać nieprawidłowy numer, tylko nie wiem kiedy. Za zakupy płacę kartą powiązaną z kontem. Chciałabym na przyszłość uniknąć tego błędu. Możecie mi wytłumaczyć co się stało? Na stonie było napisane: jeśli zwrot przez Allegro Finanse nie jest możliwy zwróć na konto: XXXXXXX.... Czy to jest gdzieś w ustawieniach? Czy mam cały czas podany ten zły nmer i moje zwroty będą szły w pole? O co chodzi?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Anna_Aczyk podczas wypełniania zwrotu poniżej możesz podać alternatywne konto do zwrotu pieniędzy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

  Nie patrz na żadne screeny od sprzedającego tylko sprzedający powinien zwrócić przez Allegro i wówczas dostajesz maila od Allegro, otwórz dyskusję z nim, wyjaśnisz wszystko: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

środki powinny wrócić tam skąd wyszły więc sprawdź jak płaciłaś, nr konta zapisanego nw Allegro masz tu: https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php?source=system

oznacz moderatorów

Anna_Aczyk
#7 Wielbiciel#

Właśnie, wszytskie poprzednie moje zwroty szły gdzie trzeba. Pierwszy raz takie coś mi się zdarzyło. Wcale nie pamiętam, żebvym gdziekolwiek podawała jakikolwiek numer konta. Do tej pory się zastanawiam jak to zrobiłam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda że sprzedający może wprowadzać cię w błąd, otwórz dyskusje, zaraz zwróci.

oznacz moderatorów

Anna_Aczyk
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

MrMarco
#13 Ambasador#

@LEW433 @Anna_Aczyk Niezupełnie tak jest. Pamiętajcie, że żeby zwrócić poprzez Allegro trzeba mieć środki na Allegro - nie można dopłacić, nie można zostawić sobie części środków.

Często jest tak, że akurat nie ma obrotu, a trzeba zrobić zwrot środków, więc wtedy wpłaca się na konto podane na Allegro. Przy szczegółach zwrotu od strony sprzedawcy jest informacja, że jeżeli zwrot środków poprzez Allegro finanse jest niemożliwy to należy dokonać go na konto - i tu dane do przelewu podane przez kupującego.

Z tym, że screenn nie jest dowodem wpłaty. Jest nim dopiero potwierdzenie transakcji z banku

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Dokładnie, można robić zwroty z konta bankowego firmowego.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie trzeba zwracać przez allegro,  niby dlaczego allegro miałoby mi kazać tak robić? Pieniądzę wpłyneły na konto bankowe firmowe i z niego muszą wyjść. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Anna_Aczyk podaj proszę numer zamówienia, które zwracałaś, sprawdzę to.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów