anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego ustawiając wyniki wyszukiwania z ceną od najniższej oferty są pomieszane?

a-p-07
#7 Wielbiciel#

Witam, mam taki problem z sortowaniem przez allegro mojego wyszukiwania, kiedy wpisuję 'cena z dostawą - od najniższej' to allegro podaje na górze listy najdroższe rzeczy a te tańsze na samym końcu, czasem są pomieszane. Czyli odwrotnie niż szukam. Dopiero gdy nacisnę na samym dole - SORTUJ BEZ DOPASOWANIA - przedmioty układają się poprawnie czyli od najtańszych do najdroższych.

W jakim celu jest wprowadzony ten bardzo uciążliwy problem?

Już kilka razy się nacięłam i kupiłam 2 x droższy ten sam przedmiot bo mimo że miałam wybrane od najtańszego to pokazało mi dużo droższe na górze.

O co w tym chodzi? O naciąganie klienta na droższe rzeczy? Czemu nie można tego wyłączyć? Czemu nie ma wyłączenia na samej górze tylko za każdym razem trzeba zjeżdżać na sam dół.

Jest to bardzo uciążliwe, dlaczego tak gnębicie kupujących? Zamiast wprowadzać ułatwienia to ciągle jakieś nowe trudności. Kto to wymyślił ?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

_Likos_
#21 Demiurg#

@a-p-07  najpierw masz dwie oferty sponsorowane - czyli od użytkowników z reklamą ADS

Potem masz oferty promowane- od użytkowników którzy placą za wyróżnienie czyli dokładnie za to aby wyskakiwać na górze

Dopiero w trzeciej kolejnosci są oferty zwykłe i tam powiiny byc od najniższej posortowane najtansze oferty.

Zreszta sortowanie po cenie z dostawą bywa mylące ponieważ z reguły najtansze dostawy są najgorsze jakościowo i wówczas z reguły nie ma co liczyć na czas dostawy podany (przewidywany)  w ofercie. W moim przypadku najtansza dostawa listem allegro ( 6,99) - czas dostawy od 3 dni do dwóch tygodni - bo tak poczta dostarcza listy. Dostawa paczkomatemj, ( 8,99- z reguly na drugi dzień u klienta a 99% doręczone w ciągu max 2 dni roboczych) Na to też warto zwrócic uwage.

oznacz moderatorów

a-p-07
#7 Wielbiciel#

ale  mi miesza wszystkie oferty, nie tylko kilka, i teraz pytanie  - skoro allegro samo sortuje produkty jak chce  - to po co w takim razie jest wybór - od najniższej ceny - ? Akurat szukam prezentów na gwiazdkę więc nie zależy mi czy to będzie 1 czy 3 dni dostawa, więc jaki sens jest płacić 2 x drożej ?

 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

No właśnie, sens jest taki, aby kupić w droższych ofertach bo z tego tytułu mają większą prowizje.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@a-p-07  jak trafisz na tanią oferte z Chin i do tego jeszcze gdzieś przetrzymaja do oclenia to moze paczka nie zdążyc .

Po prostu dużo osób płaci za wyróżnienia ofert. W związku z tym że ponoszą dodatkowe koszty reklamy to wyskakują wysoko - bo za to płacą a dwa ponoszą dodatkowe koszty wiec nie mogą być najtańsi.

Przed chwilą wpisąłem sobie testowo jakiś produkt. Zwykle ofert pokazały sie dopiero na czwartej stronie. Wczesniej było 3,5 strony ofert promowanych

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@a-p-07 zmiana oparta jest na zachowaniach użytkowników - oznacza to, że np. oferta z niższą ceną może być niżej na liście w wynikach wyszukiwania, jeśli np. znajduje się w kategorii, z której użytkownicy rzadziej kupują szukając danej frazy. Cena takiego przedmiotu może być niższa, ale będzie w mniej popularnej kategorii dlatego zostanie wyświetlona dalej na listingu. 
Jednak sprawdziłam to o czym piszesz i testowo wyszukałam zegarki, ustawiając cenę z dostawą od najniższej (z wyjatkiem pierwszych dwóch ofert sponsorowanych) oferty zaczęły się od licytacji od 1zł, po wyborze "kup teraz" również miałam je posortowane od tych najtańszych. Być może w Twoim przypadku pomoże czyszczenie przeglądarki (pamięci podręcznej i ciasteczek).  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Gordon_B_2015
#10 Popularyzator#

No właśnie. Bo w Allegro nawet sortowanie po cenie nie może być normalne. Wszędzie muszą wsadzić te swoje łapki, aby namieszać i wprowadzać kupujących w błąd...

oznacz moderatorów