anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w koszyku cena wysyłki jest darmowa, a w podsumowaniu cena jest zawyżona kilkukrotnie?

iwona0196
#7 Wielbiciel#

Któryś raz się nacinam na użytkownika KSIAZKI-SZYBKO, wystawia książki poniżej cen regularnych, ale stosuje nieuczciwe praktyki by zarobić na wysyłce. Tym razem w koszyku pokazuje mi się informacja, że cena wysyłki jest darmowa, natomiast w podsumowaniu za trzy książeczki cena wysyłki to już ponad trzy dychy 😛 wygląda na to, że książki mają ustawione jako jedyną darmową wysyłkę do paczkomatu POCZTEX, ale z jakiegoś powodu w podsumowaniu już jej nie można wybrać, mimo że w moim miejscu zamieszkania powinno dać się wybrać taki Paczkomat. Pozostałe wysyłki zaczynają się od 19 złotych kek. To już nie pierwszy raz, kiedy ten sprzedawca kombinuje i nagina zasady, szukam książek, dodaję do koszyka, tylko żeby stwierdzić że zmarnowałem czas. Jak to zgłosić, żeby to w końcu ukrócić?

Screenshot_20240625-104906.png Ceny w podsumowaniu:Screenshot_20240625-104857.pngCeny pokazywane przy naciśnięciu kosztów dostawy w ogłoszeniu:

  • Screenshot_20240625-111613.png

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iwona0196 to sprzedawca decyduje , który rodzaj dostawy zaoferuje za 0zł 

oznacz moderatorów

iwona0196
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Dlaczego cena w podsumowaniu różni się od ceny w koszyku

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iwona0196 sprawdź czy dla wszystkich książek obowiązuje darmowa dostawa oraz dopuszczalną ilość sztuk w paczce .

oznacz moderatorów

iwona0196
#7 Wielbiciel#

@mdrogeria Wszystkie mają darmową opcję wysyłki do automatu Pocztex. Znalazłem jak obejść tego cwaniaczka, trzeba ustawić swój adres jako Warszawa i wtedy można wybrać automat np. w Lublinie. Jeśli mam adres ustawiony jako Lublin, automat pocztex jest niemożliwy do wybrania. To chyba nie powinno tak działać, prawda? Ciekawe czy jak kupię paczkę w ten sposób to czy w ogóle wyśle ją.

markup_1000004202.png

Screenshot_20240625-113839.png

 

Edit: dodałem zrzuty ekranu

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

komisbell_0-1719307842074.png


Niby jest Automat pocztex za 0 zł ale próbowałem dodać kilka książek do koszyka i nie widzę tam tej metody dostawy.

W pozostałych metodach dostawy max 10 szt w paczce ale każda kolejna pozycja kosztuje dodatkowo 6,90 zł.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@iwona0196 ja mogę wybrać bez zmiany lokalizacji. Przy finalizowaniu jako metodę dostawy należy poszukać automat Pocztex na mapie .

Czyli nie cwaniactwo tylko chyba niewiedza kupujących

oznacz moderatorów

iwona0196
#7 Wielbiciel#

@Client:44052296 Ok, masz rację z wyszukiwaniem na mapie, ale dodatkowo chyba wiem gdzie w systemie tkwi błąd. Allegro mocno okraja liczbę wysyłek dostępnych bezpośrednio na głównym ekranie (u mnie do 4), jeśli w podanym przez nas na górze adresie numer domu i mieszkania są w tej samej linijce co ulica (mimo że podaje odległość do paczkomatów od tego adresu, więc umie go odczytać). Po przeniesieniu do oddzielnych linijek numeru domu i mieszkania opcji wysyłki jest więcej. Pewnie kiedyś allegro zmieniało formularz adresu i nie przeniosło tych numerów. Wciąż jednak nie ufam sprzedawcy, czy nie jest to świadome działanie - użytkownik komis-bell ma pewnie też źle wpisany adres i kto wie ile jeszcze osób - a dodatkowo sprzedawca  ma nawet założony na społeczności inny temat, w którym ewidentnie zarabiał na cenie wysyłki. Gdy rok temu też chciałem u niego kupić, wysyłka była podobnie zawyżona i nie było jeszcze darmowej opcji wysyłki pocztexem.

oznacz moderatorów

iwona0196
#7 Wielbiciel#

@Client:44052296 Śledztwa ciąg dalszy, po zmianie adresu przy pierwszym zakupie u innego sprzedawcy na nowy adres pojawiła mi się opcja wyboru dwunastu+ miejsc odbioru paczki zamiast czterech. Jednak po tej transakcji w podsumowaniu kolejnej liczba miejsc znowu została zredukowana do czterech i przy podsumowaniu u SZYBKO-KSIAZKI znowu allegro nie proponuje automatu pocztex... tylko opcje wysyłki po 30 złotych. Innymi słowy sprzedawca liczy na "niewiedzę kupującego", że ten ma wyszukać automat pocztex na mapie, mimo że wcześniej w koszyku wyświetla się "dostawa za darmo". Dla mnie ewidentnie luka w systemie, którą sprzedawca próbuje wykorzystać. Żerowanie na niewiedzy klienta to cwaniactwo, don't change my mind

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@iwona0196 jaki wpływ ma sprzedawca na funkcjonowanie strony allegro/poczta z wyborem paczkomatu. Według mnie żadnego, nawet nie ma wiedzy jak ten system funkcjonuje.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

iwona0196
#7 Wielbiciel#

Error 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@iwona0196 a nie bierzesz pod uwagę tego ,że sprzedawca może nie być świadom komplikacji , napisz wiadomość  ,opisz problem .... ciekawy jestem odpowiedzi .

oznacz moderatorów