anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego w niektórych aukcjach pierwsze zdjęcia pokazują towar w innej postaci aniżeli oferowany ?

KROIPKA
#8 Zapaleniec#

Przeważnie taki fakt jak w temacie bywa nagminny w kategorii "rośliny doniczkowe". Przypuszczam, że również w innych kategoriach też ale nie sprawdzałam.

Miniaturka pokazuje okazałą, dorodną roślinę, często kolejne zdjęcia również, potem nierzadko zdjęcie 'heat packa'; rodzaj pakowania a na samym końcu, jako ostatnia pozycja w galerii to marniutka zieleninka: jedno lub dwu listkowa - ta, którą można faktychnie otrzymać.

Uważam to za rzecz karygodną. To swego rodzaju omamienie, świadome wprowadzenie w błąd i nie powinno być dopuszczalne. Skoro przedmiotem aukcji jest 1 listek, czy 'roślinne dziecko' to takie zdjęcie powinno być zamieszczone.

Żyjemy szybko, przeglądamy strony biegiem - i budzimy się z 'ręką w nocniku'

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Ale to w wielu aukcjach tak jest.

oznacz moderatorów

KROIPKA
#8 Zapaleniec#

 Jest! Moim zdaniem na 1 zdjęciu powinna być roślina oferowana a w dalszej kolejności takab jak wyrośnie z tej malizny. Często zaglądam a tam do zakupienia taki ogryzek

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Pierwsze zdjęcia są najczęściej poglądowe, pokazuja jak będzie wyglądać roślina jak rozkwitnie. Najczęściej w opisie jest podane, że przedmiotem sprzedaży jest właśnie roślina wyglądająca w realu właśnie tak jak na ostatnim zdjęciu. "jako ostatnia pozycja w galerii to marniutka zieleninka: jedno lub dwu listkowa - ta, którą można faktycznie otrzymać" Żadna poważna firma ogrodnicza nie sprzedaje roślin w pełni rozkwitniętych. W 99% są to sadzonki. Wiem bo nieraz zamawiałem na działkę (95% bardzo ładnie się rozwija, ale trzeba pielęgnować i liczyć się czasem ze stratami)

oznacz moderatorów

KROIPKA
#8 Zapaleniec#

Powinno być odwrotnie - najpierw roślina ofertowa a potem co z niej wyrośnie. Taka kolejność jak w życiu a nie od d...y strony

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

No niestety, ale opis oferty leży w gestii sprzedawcy. Wg . mnie ( ale to moje subiektywne zdanie ) jest prawidłowo. Na początlu widzę co mi wyrośnie, a większąść ludzi patrzy na realistyczny wygląd tego co chcieli by mieć. Czy pokazanie na początku zdjęć "badylka+2 listki" zachęciło by kogokolwiek do zakupu ? Przecież przeglądając aukcje widzę tylko miniaturki, więc jak bym zobaczył taki badylek, to bym czym prędzej tą aukcję pominął.

oznacz moderatorów