anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostałem nie swoje zamówienie bo kurier źle nakleił etykiety, co mam zrobić?

KoscielnaFC
#7 Wielbiciel#

Zamawiałem karty pamięci, a dostałem klocki lego od innego sprzedawcy. Po kontakcie telefonicznym ze sprzedawcą klocków oraz rozmowie z przedstawicielem Inpost okazało się, że na sortowni Inpost źle nakleili etykiety i dostałem nie swoje zamówienie. Mojej paczki nie mają, bo im się zagubiła. Chcą wysłać kuriera, żeby odebrał klocki lego a ja mam składać reklamację w Inpost na zwrot kosztów zakupu. Boję się, że jak kurier odbierze mi paczkę z klockami nie będę miał żadnego dowodu do reklamacji i zostanę z niczym. Co najlepiej zrobić?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zacznij od wystawienia negatywa sprzedawcy. Następnie otwierasz mu dyskusje i żądasz dostarczenia zamówienia zgodnego z opisem. 

oznacz moderatorów

KoscielnaFC
#7 Wielbiciel#

Sprzedawca jest z Chin i ciężko się z nim pisze bo zapewne używa translatora. Twierdzi, że wina leży po stronie kuriera, on wszystko zrobił tak jak należy i mam się kontaktować z firmą kurierską

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KoscielnaFC Nie, za poczynania kuriera odpowiada względem Ciebie sprzedawca i to jemu składasz reklamację. Otwórz spór. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@KoscielnaFC Nie składaj reklamacji w InPost i nie oddawaj paczki żadnemu kurierowi, tylko złóż reklamację sprzedawcy karty pamięci. To on odpowiada względem Ciebie za towar i przesyłkę, jej zaginięcie, a nie przewoźnik. Domagaj się wymiany na towar zgodny z opisem lub zwrotu wszystkich kosztów, także kosztów odesłania po zwrocie paczki do niego. On powinien złożyć reklamację w InPost, bo z InPost zwarł umowę na dostawę towaru do Ciebie. Będzie problem, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś o pomoc Allegro. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

KoscielnaFC na pewno nie chcesz tych klocków ?😁

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powiedz sprzedającemu że ty chcesz kartę i jak nie otrzymasz składasz wniosek do POK, zapewne poskutkuje. On jest odpowiedzialny za towar do chwili odebrania przez ciebie.

oznacz moderatorów