anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Faktura na osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej. Domyślne ustawienia Allegro

edigo_pl
#8 Zapaleniec#

Witam użytkowników Allegro.

Potrzebuję od sprzedawców faktury na osobę fizyczną nie posiadającą działalności gospodarczej. Po zakupie towaru, o ile nie zaznaczę opcji żądania faktury domyślnie jest mi wysyłany paragon. Z zaznaczeniem tej opcji niestety różnie bywa. Czasami po prostu się tego zapomni. Czy jest możliwość zmiany domyślnych ustawień Allegro dla każdego zakupu, tak aby domyślnie otrzymać fakturę a nie paragon? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@edigo_pl W większości indywidualnym klientom nie jest potrzeba faktura.

oznacz moderatorów

adam7419
#7 Wielbiciel#

To sobie taki klient nie zaznaczy domyślnie, jprdl

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma. Za każdym razem trzeba zaznaczać opcję; Chcę otrzymać fakturę.

oznacz moderatorów

robertmilewski
#7 Wielbiciel#

Jesli biore fakture mam gwarancje tylko rok. Nie prowadze dzialalnosci?

Jak to jest?

 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@robertmilewski Gwarancja jest dobrowolna i zależy od producenta / sprzedawcy a nie od tego czy masz działalność.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@robertmilewski Sprzedający wystawiając Fv z góry dają gwarancję tylko na rok uznając tak jakbyś był firmą.Paragon to gwarancja na 2 lata (większość) bo kupujący jest z założenia osobą fizyczną.

oznacz moderatorów

ninor_rn
#1 Nowicjusz#

Nie jest to prawda. Sprzedający może na życzenie klienta wystawić fakturę nie na firmę, a na osobę fizyczną.  Po wystawieniu takiej faktury, kupującemu przysługują wszystkie prawa konsumenta, bo nie może być traktowany jako firma.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Wybierając fakturę zamiast paragonu, zwróć też uwagę na fakt iż każda taka transakcja jest raportowana plikiem JPKVAT do Urzędu skarbowego. Twojej dane z adresem w połączeniu co i za ile kupiłeś. 

  • Sam sprzedaję na Allegro i dziwią mnie klienci wybierający faktury, zwłaszcza tacy, którzy nie mogą odliczyc VAT 
oznacz moderatorów

ANagorzycki
#2 Obserwator#

Wyobraź sobie, że są klienci którzy potrzebują faktury żeby odliczyć ulgę rehabilitacyjną..

oznacz moderatorów

Nie_wysylaj
#1 Nowicjusz#

a wiesz może jak jest ze zwrotami po wzięciu faktury na osobę prywatną? Też jest 14 dni w razie gdyby przedmiot okazał się nie taki jak go się wyobrażało?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Nie_wysylaj przy zakupie jako osoba prywatna, rodzaj dokumentu nie wpływa na uprawnienie konsumenckie, przysługuje normalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów