anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Historia ceny produktu

lopala
#8 Zapaleniec#

Witam społeczność

Dla mnie, jako osoby mocno kupującej na allegro, przydatną funkcją była by historia ceny dane produktu.

Zalety: pozwoli mi to ocenić czy jest to w tej chwili okazja, bo na przykład produkt poprzednio przez 4 tygodnie był droższy o 10%.

Co Wy na to ?

pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Czy to jest okazja sprawdzaj po cenach w innych miejscach, w innych sklepach. Te wszystkie "okazje" Allegro i inne manipulacje cenami na Allegro to moim zdaniem zwykłe naciąganie kupujących.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 doceniam twoją wiedzę w zakresie znajomości regulaminów i praw konsumenckich, ale o handlu to ty pojęcia nie masz. Z takim podejściem to powinieneś chodzić głodny goły i bosy bo wszyscy cię naciągają.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Spoko, mnie Allegro nie nabije w butelkę swoimi strefami "okazji", gdzie towar jest często droższy niż w innych miejscach, ani innymi manipulacjami cenowymi, typu powiadomienie o obniżce ceny obserwowanych, gdy faktycznie tej obniżki nie ma, bo jakiś kombinator podniósł cenę tylko na moment.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96 nie stawiam Allegro na piedestale, wprost przeciwnie, ale myślisz, że w innych sklepach jest lepiej. Bez znaczenia czy to sklep internetowy czy stacjonarny, wszędzie jest to samo. I zgadzam się, są cwaniacy, ale są też uczciwi sprzedawcy. Na Allegro też.😉

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@lopala To rozszerzenie ma historię cen https://chrome.google.com/webstore/detail/pomocnik-allegro/mppahmgdcnapaalefnpnfoekkpggkkol ale osobiście nie testowałem jeszcze jak to działa.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Skoki cenowe w kategorii oryginalne tusze do drukarek są normalne, zależne od danego kursu dolara

Dziś kupisz tusz za 50 zł, a jutro za 51, pojutrze za 49

Wpływu na to nie mam za bardzo, pomimo tego że cały czas chodzi o dostawę, którą dostawca posiada kupił w jednej cenie, ale innym firmą sprzedaje z różnymi cenami (aktualizacja cenowa co bodajże 2h)

Podejrzewam że jest tak w wielu firmach dostarczających hurtowo, a sprzedawcy często posiadają integracje cenowe i dostępnościowe podpięte pod Allegro temu można widzieć różnice cenowe

Mówię z własnego przykładu, nie wypowiadam się czy inne firmy manipulują, są tacy i tacy, jak wszędzie

 Duża sieć ME EX, kupiłem rok temu Assassins Creed Orygins po 110, teraz chodzi po 138 

a jestem prawie że pewny że producent nie podnosi ceny towaru, który ma już kilka lat ( na Allegro po 83, więc wniosek nasuwa się sam)

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Adekpol "Duża sieć ME EX, kupiłem rok temu Assassins Creed Orygins po 110, teraz chodzi po 138" - może po prostu kupiłeś podczas jakiejś promocji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów