anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ile powinna trwać weryfikacja zwrotu, jeżeli kupujący dostał zły towar ?

speed_cars
#8 Zapaleniec#

Witam,  kupiłem jedną rzecz od jednego sprzedawcy, dostałem inny towar. Sklep dostał zwrot w dniu  09.08.2021 r. w godzinach porannych.  Do tej pory nie dostałem żadnej informacji od sprzedawcy, oraz pieniędzy. W zakładce pisze że trwa weryfikacja zwrotu.  Wysłałem zapytanie do sprzedawcy, nic nie odpowiedział. Olewanie klienta.

Dzisiaj mija trzeci dzień, gdzie sprzedawca dostał zwrot nie zamówionego towaru. 

Kupujący dostał zły towar, to jeszcze musi czekać na zwrot pieniędzy, nie wiadomo czy dostanie. Masakra.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@speed_cars Po odstąpieniu od umowy sprzedawca musi Ci oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia wysłania formularza zwrotu na Allegro. Po zleceniu zwrotu wpłaty otrzymasz od Allegro powiadomienie e-mail.

Jeżeli sprzedawca nie odpowiada na maile, a Ty chcesz przyspieszyć zwrot środków, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w której sprzedawca ma obowiązek odpowiedzieć i szybciej pieniądze odda.

oznacz moderatorów

sq5rb
#1 Nowicjusz#

14 dni kalendarzowych czy roboczych?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@sq5rb W 14 dni wliczamy wszystkie dni wolne, z tym jednak wyjątkiem, że jeżeli koniec terminu przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy (niedzielę i tzw. „święta państwowe”) lub na sobotę, termin upływa następnego dnia, który nie jest dniem wolnym od pracy, ani sobotą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@speed_cars Sprzedawca powinien zwrócić bezzwłocznie, ale ma na to do 14dni. Jeżeli zwróci Ci środki przez AF to dostaniesz maila od Allegro.

oznacz moderatorów

speed_cars
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za pomoc, będę musiał poczekać 14 dni. 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

Sprzedawca ma14 dni ma na zwrot pieniędzy ale może to zrobić wcześniej

oznacz moderatorów