anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak anulować zakup gdy przesyłka nie została opłacona?

Client:59145412
#7 Wielbiciel#

WITAM. Popełniłem błąd przy wyborze płatności. Pierwszy raz kupowałem przez raty zero. Szukając przyczyny czemu nie zostały kupione moje przedmioty skoro umowa zostala zawarta kliknąłem przez przypadek kup z inną metodą płatności. Inne zakupy udało mi się anulować mimo nie opłacenia ich jednak jeden ze sklepów rozpoczął realizację. Napisałem do sprzedającego o możliwość anulowania, w odpowiedzi dostałem polecenie odstąpienia od umowy jednak przy nie opłaconej przesyłce nie ma takiej możliwości.... Co robić? Z góry dziękuję.

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:59145412 Anulować zakup możesz na 3 sposoby, każdy jest tak samo ważny.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Moje zakupy, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Moje zakupy, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

jeżeli chodzi Ci o zakup ratalny, postępujesz tak samo, tylko po zwrocie wpłaty przez sprzedawcę otrzymujesz maila od Allegro z informacją o zwrocie środków, które trafiają do banku, a Ty wtedy z bankiem rozwiązujesz umowę kredytową jeśli to są raty PayU. Jeżeli są to raty Od.nowa, nie ma potrzeby rozwiązywania umowy. Sprzedawca nie może Ci dyktować, jak masz odstąpić od umowy, powyżej masz wskazane 3 opcje, sam wybierasz taką, która jest dostępna i która Ci odpowiada.

Jeżeli przesyłka nie została opłacona, nie podajesz numeru konta do zwrotu wpłaty. Najlepszą opcją jest wtedy mailowe poinformowanie sprzedawcy o rezygnacji - to wystarczy.

 

oznacz moderatorów

Client:59145412
#7 Wielbiciel#

Żadna z tych opcji nie jest u mnie dostaną 😞 Czy muszę opłacić przesyłkę bym mógł odstąpić od umowy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów