anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak długo jestem zobowiązana przechowywać towar, który miał odebrać sprzedawca?

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

Odesłałam towar w ramach zwrotu poprzez Allegro. Sprzedawca nie odebrał przesyłki. Wróciła do mnie. 

Zwrot środków otrzymałam po interwencji Allegro. Sprzedawca miał wysłać kuriera, ale nie wysłał. Minęły już 2 tyg.

Pytanie jak długo jestem zobowiązana zabezpieczać towar? 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

@Kamilla-K2 Napisz do niego i wyznacz mu termin (realny) na odbiór, zobaczysz co zrobi. Później jego problem będzie a ty nie będziesz już musiał go trzymać, chyba że zapłaci Ci za magazynowanie.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamilla-K2 Cześć. Czy próbowałaś nawiązać ponowny kontakt ze Sprzedającym? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

Oczywiście że próbowałam. Otrzymałam tylko informację że wyśle kuriera, ale to było 2 tyg temu. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Kamilla-K2 W takim razie wyślij mu wiadomość ponownie i wyznacz ostateczny termin. Możesz skorzystać z Centrum Wiadomości: https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/centrum-wiadomosci/wiadomosci. Daj znać, jak potoczyła się sytuacja. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

ok, na razie dziękuję 

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

W piątek upłynął termin jaki wyznaczyłam na odbiór. Sprzedawca się nie odezwał.

I co ja mam teraz z tym zrobić? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj do poniedziałku, jak chcesz napisz mu wiadomość że już minął termin i teraz albo zapłaci za magazynowanie ale poddasz utylizacji.

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

Wygląda na to, że sprzedawca nie tylko mi się naraził. Allegro zawiesiło mu konto, ale wiadomości chyba nadal dostaje? 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

@LEW433 - nie namawiam  żeby kupująca  poddała przedmiot do utylizacji, a jak by się zjawił kurier wysłany przez sprzedawcę po przedmiot, a przedmiotu by nie było to nie ty byś musiał zwrócić pieniądze za przedmiot którego nie ma, tylko kupująca.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Kamilla-K2 np. zlicytuje i przekaż kwotę na cele charytatywne 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Przez Ciebie zablokowali sprzedawcę, a ty masz i towar i pieniądze, czy to jest uczciwe. 

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

O jakiej uczciwości piszesz?

Mam na swój koszt ponownie wysłać przesyłkę? 

Nie z mojego powodu zablokowali sprzedawcę. Zgłoszeń było dużo więcej. 

Po zwrocie pieniędzy usunęłam negatywny komentarz.

Proszę przeczytać pierwszy mój post. Odesłałam produkt do sprzedawcy, ale go nie odebrał. Przesyłka nie była nadana za pobraniem, tylko ze zwrotem Smart Allegro. Więc to moja wina że sprzedawca nie odebrał przesyłki i do mnie wróciła? 

oznacz moderatorów

Agent555
#17 Koryfeusz#

A może sprzedawca zachorował i nie mógł odebrać przesyłki, a ty masz przedmiot i pieniądze.

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

Nie zachorował, pisał że wyśle kuriera. Minęło już 3 tyg i nadal kuriera nie ma. 

Więc co ja mam Twoim zdaniem zrobić? Na swój koszt mam obowiązek wysłać przedmiot? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

TO MOŻE TEGO PRODUKTU WCALE NIE CHE.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Halfrunt  Mieć pieniądze i towar to bardzo uczciwe.  Gorzej jeżeli sprzedawca otwiera bazar a nie ma ani pieniedzy ani towaru.  A takich jest wielu.

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

chwila, czyli ja jestem nieuczciwa, bo mam towar którego nie odebrał sprzedawca i pieniądze? (40zł)

Gdyby sprzedawca odebrał przesyłkę, którą do niego wysłałam, nie byłoby problemu.

Co niektórzy piszą że mam wysłać na własny koszt, a niby dlaczego mam dopłacać? Kto mi zwróci koszty+ koszty i czas dojazdu na pocztę?

Jaką mam pewność że tym razem przesyłka do mnie ponownie nie wróci? 

oznacz moderatorów

Kamilla-K2
#9 Pomysłodawca#

Gdybym była nieuczciwa, nie szukałabym pomocy na forum, tylko zgarnęła kasę i towar. W końcu miał ponad 3 tyg na odebranie przesyłki! 

Nie zrobiłam tego, bo zależało mi na tym, by sprzedawca nie był stratny i odesłałam towar, którego on nie raczył odebrać. 

oznacz moderatorów