anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jak najtaniej zwrócić uszkodzony towar na adres w Chinach

grzegorz3315
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zwrócić uszkodzony zakup? wszystko masz w ofercie w zakładce "zwroty".

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Czy coś stoi na przeszkodzie abyś sam poszukał we własnym zakresie przewoźnika któremu powierzysz przesyłkę?

Czy jesteś z tych co chcą mieć wszystko podane gotowe na tacy? 🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grzegorz3315 złóż najpierw reklamację w dyskusji, może się okazać że zwrócą Ci kasę bez odsyłania bo koszty wysyłki reklamacyjnej musi Ci sprzedawca oddać o ile uznają reklamację a one często wyższe od produktów, a najtaniej to chyba poczta polska 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

grzegorz3315
#7 Wielbiciel#

tylko nie wiecie co jest w ofercie zwrotu. zwrot  to '' 

Skorzystaj z darmowego zwrotu otrzymanego od sprzedającego lub wyślij paczkę na własny koszt. Nie otrzymałem darmowego zwrotu, chociaż paczka jest wysłana z terenu polski a ja muszę wysłać do Chin. Zapłaciłem za przesyłkę 15 zł, a teraz nie wiem czy opłaca się odesłać. Mam próżne jak ktoś ma dla mnie dobrą radę i do jakiej firmy przewozowej mam się udać będę serdecznie wdzięczny. Nie jestem nie u dacznikiem tylko nie wiem jak to załatwić. Zwrot będzie zwrócony od najniżej przesyłki krajowej.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@grzegorz3315 przeczytaj dla własnego dobra co napisałem ze zrozumieniem, zanim dokonasz zwrotu i będziesz w plecy !!!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@grzegorz3315 najtańsze paczki do Chin, to chyba Poczta Polska. Do 1 kg to koszt koło 50 lub 60 zł.

Przy uznaniu reklamacji sprzedawca musi Ci oddać poniesione przez Ciebie koszty. Poinformuj go o ich wysokości.

oznacz moderatorów

grzegorz3315
#7 Wielbiciel#

Wszyscy jesteście ok ale zwrot w tej chwili paczki muszę wydać najtaniej 183 Fed Ex lub 699 dxl.  W tym wszystkim chodzi sprzedawcy o zniechęcenie takich ja, może jest wśród was jest taki jak ja. Zanim cokolwiek zakończę będę najpierw rozmawiał z Allegro. Pozdrawiam  wszystkich i nie bądźcie mną. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@grzegorz3315 Powodzenia, spytałaś o zwrot ale ja na twoim miejscu(nie jestem) otworzyłbym przed odesłaniem dyskusję i zobaczył co odpowie sprzedajacy, bo jak napisałeś towar jest uszkodzony więc to reklamacja z tytułu rękojmi.https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Wszystko zależy od wymiarów i masy przesyłki, Jak paczka będzie miała mniej niż 2 kg i suma trzech boków (długość + szerokość + wysokość) < 90 cm, na najdłuższy bok < 60 cm, to można to nadać jako list (najlepiej polecony) lub Global Expres.
A i jak Chińczyk nie odbierze i zwrócą przesyłkę do Polski, to płacisz za jej zwrot wg cennika Poczty Chińskiej (a to może być nawet kilkaset złotych). Tak więc lepiej spróbować się dogadać, aby nie odsyłać, albo poprosić o adres w Polsce (sporo Chińczyków wysyła przez pośrednika, można próbować przez niego zwrócić).

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@pecela: no i ostatnio tendencja jest taka, ze do tych pajaców przesyłki dochodzą "puste". Kombinują masakrycznie byle nie oddać $$.

oznacz moderatorów