anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odeśłać do Chińczyka?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:44980000
#9 Pomysłodawca#

To ja krótko : Zamówiłem sprzęt od sprzedawcy w Chinach bo wiem, że ta marka od której sprzęt chciałem też tam oficjalnie handluje. Nie zamawiałem od strony oficjalnej tego sprzedawcy tylko od jakiegoś użytkownika z ok oceną sklepu.
Przyszedł jakiś elektrośmieć, a nie pomyślałem, by otworzyć go przy kurierze.
Co teraz? Dostałem jakiś adres do odsyłki, ale jak to zrobić? Przez obojętnie którą pocztę? Przez tą, której kurier przyniósł mi tą paczkę? Kto zapłaci za tą odsyłkę?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Trudna sprawa jak z w większości zakupów z Chin, musisz odstąpić od umowy zakupu jak chcesz zwracać, zapakować i wysłać na adres podany w zakładce "zwroty", z pewnością nie będzie tanio. Ale ja bym otworzył dyskusję skoro towar jest niezgodny z opisem i składał reklamację , tam sprzedajacy ma 24godz. na odpowiedź i tam mam pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
Client:44980000
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za poradę, właśnie załóżyłem dyskusję.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na te zakupy z Chin to trochę uważaj.

oznacz moderatorów
Client:44980000
#9 Pomysłodawca#

Ok, myślałem, że tutaj się spytam by nie zaczynać nowego tematu, ale sprzedawca nalega bym mu dał 5 gwiazdek a odda mi pieniądze. Jak na razie w dyskusjii allegro odpowiedziało mi, że mogę wybrać naprawę lub wymianę chyba, że produkt znacznie odbiega od opisu, wydaję mi się, że to mógł być bot, który włączył się do rozmowy. Sprzedawca dalej prosi o gwiazdki. Poradzisz proszę?

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:44980000  Najpierw zwrot pieniędzy, potem gwiazdki. Im dłużej  sprzedający ma wątpliwości i się upiera tym mniej gwiazdek, pięciu gwiazdek już być na pewno nie powinno.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Client:44980000  Jeszcze komentarz : w dyskusji wyraźnie piszesz że jest to reklamacja przedmiotu, domagasz się wymiany na przedmiot wolny od wad lub zwrot pieniędzy.  Na razie nie myśl o wysłaniu, wyślesz dopiero gdy sprzedający  wyrazi zdecydowane żądanie zwrotu, bo koszt zwrotu może być wyższy niż wartośc przedmiotu.  Miej świadka podczas pakowania, wszystko filmuj: widok pakowanego przedmiotu, paczka, naklejanie etykiety.

Nie zapomnij o jakichś szczególnych cechach w paczce: podpis lub jakieś nalepki (stickery)

oznacz moderatorów
Client:44980000
#9 Pomysłodawca#

Wątpię, żeby się wystraszył żądania zwrotu w ten sposób, ale pomysł świetny.
Co do tego komentarza to bardzo dobry pomysł, dziękuję za to.
Poczekam jeszcze trochę i zobaczę czy sprzedawca zdecyduje się na normalne rozwiązanie sprawy, może popróbuje wezwać pomoc jak się zmiany w biurze Allegro zmienią, może nawet dam mu te nieszczęsne 5 gwiazdek jeśli to nie popsuje mi dyskusjii.
Sprawdzałem z ciekawości na pewnej chińskiej stronie - ten zegarek, który mi wysłał jest na promocjii po 8 zł.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Powiem krótko zanim się takie coś kupuje to się niezależne opinie przegląda. O ile to nie jakiś mega drogi sprzęt to odsyłać się nie opłaci, wysyłka ze 300zł. Nikt Ci też nie zagwarantuje, że paczka bezpiecznie dotrze i ze na koniec sprzedawca nie wyśle Ci swojego zdjęcia rozkładającego ręce nad pustą paczką lub połamanym sprzętem (ich ulubiona taktyka antyzwrotowa)…. Najlepszą opcja jest dyskusja i project.

oznacz moderatorów
Client:44980000
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za poradę, właśnie załóżyłem dyskusję. Mam nadzieje, że zakończy to się pomyślnie 🙂

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

Wysyłasz na swój koszt, najtaniej jest listem poleconym (limit wagi do 2 kg i wymiary dł+wys+szer <=90 cm, a najdłuższy bok <=60 cm).

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

jak płaciłeś za wysyłkę normalnie a nie ze smartem to bulisz sam za opłacenie zwrotu
jak ze smartem to niech ci allegro umożliwi zwrot

oznacz moderatorów