anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak we wniosku kredytowym(ratalnym) wskazać współmałżonka jako płatnika.

savxx
#7 Wielbiciel#

Chcieliśmy z żoną dokonać zakupu na raty ale płatnikiem była by żona bo tylko ona posiada konto.Ktoś na forum doradził że kupuję ja a we wniosku kredytowym wskazuję żonę. Sęk w tym że nie da się tego zrobić, brak takiej opcji...albo ja coś źle robię...

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_Likos_
#21 Demiurg#

@savxx  hmm nie wiem czy to technicznie do zrobienia.

To troche jakby jedna osoba brała kredyt a wskazywała drugą jako splacającą. Nie wiem czy bank to zaakceptuje. 

Prosciej chyba założyć konto na allegro na dane żony i niech ona dokona zakupu i wystąpi z wnioskiem o kredyt. Wówczas nie powinno byc problemów

oznacz moderatorów

savxx
#7 Wielbiciel#

Też o tym pomyślałem bo bez kombinacji tylko nie wiem czy można założyć konto i od razu kupować na raty...czy nie ma jakichś wymogów związanych z "byciem na allegro"...Nie wiem jak teraz ale kiedyś żeby zapłacić pobraniowo trzeba było mieć ileś tam transakcji za sobą... Do tej pory przy okazji normalnych zakupów kupowałem z mojego konta a płatności szły z konta żony...nie było problemów...Gdyby w opcjach wnosku była możliwość wyboru płatnika to sprawa dla banku też była by oczywista bo konto jest żony i tylko jej i trzeba dokonać przelewu weryfikacyjnego...więc gdybym nie miał dostępu(zgody żony) to nie mógłbym dokonać weryfikacji i zakupu..

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@savxx Kilka osób na tym forum już pisało, że brało towar na raty, wpisując we wniosku inną osobę jako pożyczkobiorcę i bank to akceptował po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego 1 zł z konta tej osoby. Być może zależy to od banku, bo na Allegro różne banki udzielają kredytów. Jeżeli nie masz możliwości wpisać we wniosku żony, wpisz siebie i zróbcie przelew weryfikacyjny z konta żony. Jeżeli masz z żoną wspólne konto Allegro, być może wniosek zostanie zaakceptowany.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@savxxjeżeli wniosek ma edytowalne pola z danymi, to będziesz mógł podać dane żony. Gdy przelew weryfikacyjny wykonasz z rachunku bankowego zgodnego z danymi we wniosku - wówczas bank powinien zaakceptować go i udzielić rat. 

Nie każdy bank pozwala na edycję danych osobowych. Możesz więc tego nie widzieć.  W przypadku Rat Od.nowa można samodzielnie wpisać dane do wniosku. Jeśli chodzi o raty PayU, jest to zależne od banku. Oczywiście możesz zmienić bank we wniosku, ale opcja ta może nie być widoczna przy konkretnej liczbie rat, jaką wybierasz.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów