anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wykonać płatność za pomocą mechanizmu podzielonej płatności przy kwotach rzędu 1tys zł

RSOspzoo
#7 Wielbiciel#

Jak w temacie, zgodnie z przepisami mam prawo zastosować mechanizm podzielonej płatności przy kwotach nawet i 500zł. Jak więc to zrobić na allegro kiedy kwota transakcji nie przekracza 1tyś zł?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

@RSOspzoo 

2. Kiedy transakcja podlega obowiązkowi podzielonej płatności?

Dzieje się tak, gdy:

  • kupujący i sprzedający są podatnikami VAT,
  • transakcja dotyczy zakupu przedmiotów w jednej z kategorii, określonych w Załączniku nr 15 do ustawy o podatku od towarów i usług,
  • kwota faktury wynosi 15 tysięcy zł brutto lub przekracza tę kwotę.

3. Kiedy kupujący zobaczy sposób płatności - Podzielona płatność?

Jeżeli kwota zakupu od jednego sprzedającego wyniesie 15 tysięcy zł i więcej, wtedy kupujący (niezależnie od tego, czy kupuje z konta zwykłego czy firmowego) zobaczy Podzieloną płatność obok pozostałych dostępnych metod płatności.

Zobaczy ją też wtedy, gdy kupuje przedmioty od więcej niż jednego sprzedającego, a tylko u części z nich kwota zakupu wynosi 15 tysięcy zł i więcej.

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/platnosc-od-kupujacego/podzielona-platnosc-odpowiedzi-na-...

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@RSOspzoo 
Kupujący nie może opłacić transakcji w ramach Podzielonej płatności za pośrednictwem Allegro Finanse.
Jeżeli jedyną dostępną formą płatności w ofercie na Allegro jest płatność przez Allegro Finanse - to Sprzedający może (nie musi) nie wyrazić zgodny na płatność realizowaną w inny sposób.
Może to doprowadzić do konieczności zawarcia umowy w oparciu o inną ofertę Sprzedającego (którą będzie np. proforma), a nie ofertę na Allegro (nawet jeżeli produkt i cena są tożsame).
Chcesz zastosować mechanizm podzielonej płatności ? - powinieneś poprosić Sprzedającego o ofertę (proforma jest ofertą w rozumieniu kc) poza Allegro, bo klikając w "kup teraz" na Allegro zawierasz umowę z obowiązkiem zapłaty (której nie zrealizujesz inaczej niż przez Allegro Finanse). Jeżeli przybijesz ofertę na Allegro (klikniesz w "kup teraz"), a następnie zwrócisz się o ofertę w postaci proformy (i ją opłacisz - przybijając tę ofertę poza Allegro) to nieopłacona transakcja na Allegro zostanie anulowana po 7 dniach (lub wcześniej - jeżeli Sprzedawca zastrzegł krótszy termin płatności w ofercie, może od Umowy odstąpić z powodu uchybienia przez Kupującego obowiązkowi zapłaty)

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów