anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zgłosić użytkownika?

Client:113325249
#1 Nowicjusz#

Witam,

Kupiłem od użytkownika rzecz, było to ogłoszenie po zapłacie i potwierdzeniu bo sprzedający (oszust) nie chciał dodać kup teraz myślałem że to nie scam. Zapłaciłem mu blikiem po zapłacie nie odpisuje na żadne moje wiadomości nazwa tego użytkownika to: 

Tymon (tymonkura)

 

nazwa ogłoszenia:

Konto CS:GO FA | Ranga Global Elite (po update)

 

jak ja go mam w takim razie zgłosić za ogłoszenie na którym oszukuje osoby i naciąga cały czas na 80zł?

Poroszę o pomoc jak go zgłosić.

 

PS dla użytkowników: Jak zobaczycie takie ogłoszenie o tej nazwie i od tymona nie kupujcie bo to oszust jest.

Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:113325249 Cześć. 🙂 Prześlij nam proszę zrzut ekranu z widoczną propozycją zakupu poza Allegro, a także widocznym loginem sprzedającego. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

M3X2
#9 Pomysłodawca#

to chyba oczywiste, że nie płaci się poza allegro bo potem małe szanse na odzyskanie pieniędzy, przynajmniej konto sprzedawcy powinno być usunięte albo zablokowane

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

1. Po pierwsze pomyliłeś fora - to jest forum dla sprzedających, a nie dla kupujących. Załóż wątek w odpowiednim dziale.

2. Po drugie - nie możesz kogoś publicznie nazywać oszustem bez wyroku sądowego. Możesz jedynie np. nazwać działanie sprzedającego jako próba oszustwa. Dziwię się moderatorom, że jeszcze tego nie wyedytowali.   Za takie rzeczy sprzedawca może Cię pozwać do sądu.

3. Nic nie piszesz o jakichś terminach, kiedy dokonałeś zakupu, kiedy wykonałeś przelew, w jakim czasie sprzedawca deklarował wysyłkę - nic o tym nie piszesz, więc jak Ci pomóc?

4. Nic nie piszesz, w jakim terminie sprzedawca nie odpowiada. Podaj daty. 

5. Kolejna rzecz - to jakieś ogłoszenie. A co ze sprzedawcą? - może wyjechał na urlop, może jest chory, może miał wypadek, może jest w szpitalu, a może nie żyje? Różne są przypadki.

6. Ja patrzę na to ze strony sprzedawcy, jako firma. Więc mam zapewne inne "spojrzenie" na sprawę w transakcji: osoba prywatna - osoba prywatna. Sprzedaję jako firma, więc u mnie nie ma takiej sytuacji, że klient nie dostanie zamówionego towaru.

Raz sprzedałem przedmiot prywatnie, na **piiip** , bilet wstępu do Energylandii. Ja byłem średnio zadowolony - bo sprzedałem go z 50 zł straty, ale dziwię się kupującemu, że dokonał zapłaty na telefon (nawet nie mój, tylko mojego syna, ja nawet nie wiedziałem wtedy, że coś takiego jest możliwe). Ja osobiście nie skusiłbym się na taki zakup - zbyt ostrożny jestem. Dlatego nigdy nie narzekam na żadne z moich zakupów. Wszystkie są udane.

oznacz moderatorów