anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zwrócić towar kupiony na raty w InBanku?

Client:98827517
#7 Wielbiciel#

Witam. Zakupiłam towar na raty w banku Inbank. Niestety towar okazał się wadliwy. Chciałabym zwrocic ten towar. Do zwrotu wiem, że potrzebuję numer konta banku i muszę złożyć odstąpienie od umowy , ale czy sprzedający też musi coś zrobić oprócz zwrotu pieniędzy? Proszę o odpowiedź co zrobić krok po kroku bo nie za bardzo się orientuję. Dziękuję 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Nie potrzebujesz numeru konta banku. Odstępujesz od umowy ze sprzedawcą (robisz zwrot na stronie Allegro lub wysyłasz mailem pisemną rezygnację, po czym odsyłasz towar), sprzedawca zwraca wpłatę przez Allegro Finanse. Pieniądze wracają do banku, Ty otrzymujesz od Allegro powiadomienie o zwrocie wpłaty, kontaktujesz się z bankiem i rozwiązujesz umowę kredytową.

Jeśli towar jest wadliwy, możesz go też odesłać sprzedawcy w ramach reklamacji, wraz z pismem reklamacyjnym - nie musi to być zwrot bez podania przyczyny. Pamiętaj tylko, że przy reklamacji sprzedawca nie musi od razu zwracać pieniędzy, może towar naprawić lub wymienić na swój koszt.

Jeśli więc chcesz całkowicie zrezygnować, zrób zwrot bez podania przyczyny (odstąp od umowy).

oznacz moderatorów

Client:98827517
#7 Wielbiciel#

Rozumiem,  tylko, że właśnie wybierają  zwrot na allegro trzeba wpisać numer konta do zwrotu środków

 Zależy mi aby zrobić zwrot przez allegro

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:98827517 Wpisujesz tam swój numer konta, sprzedawca mimo to oddaje wpłatę do banku.

oznacz moderatorów

Client:98827517
#7 Wielbiciel#

Dzwoniłam właśnie do banku . Powiedzieli , żeby wpisać nr konta na allegro do wcześniejszej spłaty rat . 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jaki tam numer nie wpiszesz, pieniądze wrócą do banku. Dla pewności wpisz swój.

Sprzedawca otrzyma odpowiedni komunikat od Allegro z podanym numerem konta, na który ma zwrócić wpłatę otrzymaną z banku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:98827517 raty InBanku to raty PayU, w tym przypadku, aby zwrócić produkt wybierz opcję "zwróć część lub całość zakupu" w szczegółach Twojego zakupu, następnie wypełnij dane i kliknij "odstępuję od umowy". Odeślij Sprzedającemu zwracane przedmioty. Jeśli Sprzedający potwierdzi zwrot oraz zwróci środki poprzez Allegro Finanse, zostaną one przekazane bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem. W przypadku rat PayU skontaktuj się z pożyczkodawcą i rozwiąż umowę kredytową. Możesz więc wpisać tam swój numer rachunku, ale jeżeli podczas rozmowy z Bankiem zostałaś poproszona o wpisanie tam numeru konta do spłat, to na Twoim miejscu kierowałabym się tym, czego się dowiedziałam z Banku.  

 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów