anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jaka powinna być kwota na fakturze, jeśli przy zapłacie wykorzystałam kupon?

SUHJEDNOSC
#3 Debiutant#

Kupiłam Wrętarkę i Szlifierkę na FA od dwóch różnych sprzedawców. Przy finalizacji płatności wykorzystałam kupon 10zł za 10 monet.

Zapłaciłam kartą 470,90 zamiast 480,90 (-10zł kupon) za obydwa przedmioty.

Od sprzedających otrzymałam FA na 480,90zł (bez zniżki) tzn. mam na koncie księgowania niedopłatę 10zł z racji kuponu...Co w tym przypadku?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

A monety to nie były twoje? przecież płatność może być wiązana np: karta + gotówka, dobrze że masz pełną kwotę na FV.

oznacz moderatorów

SUHJEDNOSC
#3 Debiutant#

Konto Allegro jest firmowe i monety również były;) FA ze strony sprzedawców są ok. Natomiast pytałam, co w tym przypadku, gdy rozliczam FA na 480,90zł, a z konta zapłaciłam 470,90zł i po zaksięgowaniu i rozliczeniu FA mam różnicę -10zł (z tyt. udzielonego kuponu) między FA a płatnością z konta... Ktoś tak miał? Jakieś sugestie?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Wystaw kw na 10 zł i do kieszeni 😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SUHJEDNOSC to jest już Twój problem 😞 

Sprzedawca dostaje 480,90 zł i na tyle wystawia fakturę 🙂

Na przyszłość nie korzystaj z kuponów na firmę, po drugie niech te 10 zł księgowa ogarnie bo to jest wtedy przychód, taka zniżka czy kupon, gadałeś z księgową ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SUHJEDNOSC
#3 Debiutant#

Sprzedawca otrzymał od Nas przelew na 470,90zł...bo otrzymaliśmy zniżkę 10zł z allegro.

Natomiast FA jest na 480,90zł. Rozumiem, że dla Nas to lepiej, ale cyferki i papiery muszą się zgadzać;) Księgowa wie, że to przychód, ale na podstawie czego? Brak dokumentu jest...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SUHJEDNOSC sprzedawca dostał 480,90 zł i na tyle wystawił fakturę 10 zł dołożyło allegro więc po dokument to raczej do allegro ?

Nie wiem czy sprzedawca wie że płacisz kuponem nigdy nie miałem takiej informacji jako sprzedawca, jako kupujący tak widzę w systemie że zapłacone część kuponem  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SUHJEDNOSC
#3 Debiutant#

Odpowiedź allegro:

Sprzedawcy wystawiają fakturę na kwotę, którą faktycznie otrzymali, nie uwzględniają zniżki z monet.

W przypadku wątpliwości co do rozliczenia kuponów, proszę o skontaktowanie się z biurem rachunkowym lub doradcą podatkowym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@SUHJEDNOSC wydrukuj księgowej z konta zakupowego że zapłacone kuponem i po sprawie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

SUHJEDNOSC
#3 Debiutant#

Wielkie dzięki:)

oznacz moderatorów