anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jeżeli kupuje coś przez alegro, to mam jakąś gwarancje od tego serwisu?

Client:88149173
#1 Nowicjusz#

Jeżeli kupuje coś przez alegro, to mam jakąś gwarancje od tego serwisu w razie gdyby towar był by niezgodny z opisem lub było by coś z nim nie tak? Bo słyszałem, że wtedy ja odzyskuje pieniądze, a allegro wytacza spór sprzedawcy. Tak to nadal działa?

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

xyz96
#21 Demiurg#

Jest tu coś w rodzaju gwarancji, jednak nie jest to 100% gwarancja, nazywa się to Program Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/pomoc/szukaj?fraza=Program+Ochrony+Kupuj%C4%85cych&typ=dla-kupujacych

oznacz moderatorów

Aditum
#12 Orędownik#

@Client:88149173 Jak coś kupujesz to masz przede wszystkim rękojmie zarówno przy zakupie od osoby prywatnej jak i od firmy. Jak coś kupujesz od firmy to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Nikt nie wytacza sporu dopóki ze sprzedawcą się dogadujesz. Jeśli kupisz i sprzedawca będzie utrudniał zwrot lub w ogóle oleje sprawę gwarancji/rękojmi wtedy masz prawo wystąpić do POK.

@xyz96 obserwując ostatnio Twoje odpowiedzi to mam wrażenie, że nie interesuje Cię dany temat tylko jak pytanie jest zadane przez kupującego i w treści jest słowo "problem" to z automatu walisz linkiem do dyskusji lub POKu. To tworzy później patologię kupujących, którzy zamiast zadzwonić, zapytać, napisać maila od razu lecą otwierać dyskusję "bo w opisie było napisane, że jest to kolor różowy a w rzeczywistości jest pudrowy róż". Zastanów się co chcesz wnieść do tego forum.

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Jak coś kupujesz to masz przede wszystkim rękojmie zarówno przy zakupie od osoby prywatnej jak i od firmy.

Nie zawsze.

 

Jak coś kupujesz od firmy to masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny.

Też nie zawsze.

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Aditum Tutaj ludzie przychodzą zazwyczaj z problemem, a do rozwiązywania problemów świetnym narzędziem jest Dyskusja. Jeśli to nie pomaga, nie ma towaru i pieniędzy, pozostaje POK. Nie jest tak, że kupującym ma klękać przed sprzedawcą i go prosić tygodniami o zmiłowanie, ma prawo wymagać, a skutecznie pomaga w tym Allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria @xyz96 odpowiada sobie sobie  @exoryna Ale popissealed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, teraz to już robisz z siebie.... Przecież ty doskonale wiesz jakie konsekwencje ponosi sprzedający w związku z dyskusją. Nawet zupełnie niewinną. Nie sprzedajesz, nie kupujesz, a zawsze masz najwięcej do powiedzenia🙄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Na Allegro Gadane każdy ma prawo do swojej wypowiedzi, o ile są one zgodne z naszymi zasadami. @xyz96 proponuje takie rozwiązania i porady, jakie uważa za najbardziej skuteczne i pomocne. Wiele kwestii warto przedyskutować w większym gronie, bo każdy z nas ma swoje własne doświadczenia i opinie, ale dla każdego jest tutaj miejsce. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, zgadzam się, i przyjmuję do wiadomości. Wybrańcy mają prawo do szkalowania i obrażania sprzedających, co @xyz96 robi nagminnie. Jest to zgodne z zasadami Allegro.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@konto zamknięte Nie, szkalowanie i obrażanie kogokolwiek nie jest zgodne ani z zasadami Allegro, ani Allegro Gadane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@_HolaOla_, a ja nie odebrałam nikomu prawa do wypowiedzi, stwierdziłam tylko fakt.🙂 Może ktoś z moderatorów powinien włączyć się w taki wątek i wyjaśnić do czego służy dyskusja i jakie niesie konsekwencje dla sprzedających.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Aditum CZTAJ ZE ZROZUMIENIEM CYT PYTANIE -

Jeżeli kupuje coś przez alegro, to mam jakąś gwarancje od tego serwisu w razie gdyby towar był by niezgodny z opisem lub było by coś z nim nie tak?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Wygląda że ma na myśli Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 PYTA O POK . TYLKO NIE ZNA NAZWY .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Ale POK jest gwarancją dla kupujących na odzyskanie pieniędzy w razie jakiś komplikacji.Udziela Jej Allegro.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

lew433 TAK DOLADNIE O TO MU CHODZI yell

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria, maskie wusz 😛

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte I zemby wysusz!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Patryk0701 W KTOREJ KLASI JESTEŚ ?    sealedwusz sealed

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@LEW433, wysuszam 😮
@mdrogeria, w cećej 😮 ale wusz wusz, dziatki noszo 😮

oznacz moderatorów