anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem Playstation 5 nie otrzymałem towaru, Sprzedający nie odpisuje na wiadomości

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#

Użytkownik ogłasza się Na Allegro Lokalnie, bez opcji kup teraz. Dałem się namówić przez czat na opłacenie faktury za konsole. Brak dalszego kontaktu ze sprzedającym, oraz brak konsoli. Czy ktoś z was również dał się namówić?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

xyz96
#21 Demiurg#

A jakie to ma znaczenie, czy ktoś też dał się namówić?

oznacz moderatorów

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#

Rozumiesz treść pytania? Skoro nie dałeś się namówić, ani nie masz nic wspólnego z tym tematem, to po prostu nie odpisuj.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A Ty rozumiesz treść pytania? Jakie to ma znaczenie, czy ktoś dał się namówić? Jeżeli oczekujesz tu tylko na tych, co się dali namówić, to ich nie znajdziesz. Gdybyś zapytał, co możesz w tej sytuacji zrobić, otrzymałbyś pomoc.

oznacz moderatorów

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#

Jestem po prostu ciekawy czy tylko ja dałem się tak złapać. Pisałem już w tej sprawie do Allegro, aby doradzili co mogę w takiej sytuacji zrobić. A co według ciebie mogę z tym zrobić?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Masz potwierdzenie wpłaty i dane odbiorcy przelewu. Wysyłasz mu mailem lub pocztą wezwanie do wydania towaru lub zwrotu wpłaty i wyznaczasz ostateczny termin. Informujesz, że po tym terminie zgłosisz sprawę na policję. Po upływie terminu zgłaszasz sprawę na policję. Na Allegro znajdziesz wzór zgłoszenia. Zakładam, że to było zwykłe ogłoszenie, bez kup teraz i bez licytacji.

oznacz moderatorów

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#

Nie mam teraz głowy to sporządzania takich pism. Pisałem do tego sprzedawcy, że jeżeli nie zwróci kasy, albo nie nada dzisiaj przesyłki to zgłaszam sprawę na policje. Dziwie się jednak, że administracja Allegro Jeszce nie zablokowała tego użytkownika i nadal może on wyłudzać pieniądze od innych ludzi.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ka_zik_ podaj proszę numer lub link do oferty o której piszesz.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Ka_zik_   Wygląda na to  że  konsola nie została sprzedana  skoro ciągle  figuruje jako oferta.

Poza tym tam  widnieje tekst:  Poproś  sprzedającego  o opcję  "Kup teraz"  Wygląda to na licytację,  lub zbieranie ofert bez obowiązku sprzedaży.

Czy dostałeś powiadomienie od Allegro o dokonanym zakupie?

Aha,  doczytałem,  zapłaciłeś "po boku"

No to teraz będziesz  pewnie dochodził zwrotu  kasy  też "po boku"  bo pewnie  Allegro  nie będzie chciało w to ingerować. 

Ale  skoro korespondencja  była na oficjalnym czacie Allegro  to  jednak  serwis  w tym pośredniczył  i ma  do tego środki zaradcze  żeby problem rozwiązać.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Ka_zik_ Hm, wczoraj był tu podobny temat, tylko że w drugą stronę https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/dziwne-maile-o-zakupie-przedmi...
Odnoszę jakieś takie wrażenie, że oba te wątki mają wspólny mianownik🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Tylko dziwię  się  serwisowi  jak dopuszcza  do takich sytuacji. Jest ogłoszenie, nie ma  "Kup teraz",  nie ma licytacji,  co to własciwie jest?

Przecież to jest  zachęta  do  przekrętów,  poza tym  serwis nic  z tego nie ma  bo skoro nie ma  sprzedaży  to nie ma kasy za transakcję.  Wszystko jest na opak,  czy to tylko niedopatrzenie?

oznacz moderatorów

Ka_zik_
#7 Wielbiciel#

Dokładnie jestem tego samego zdania, jak serwis może dopuszczać takie ogłoszenia bez opcji kup, lub licytacja. A ludzie dają się tylko wciągnąć w tą grę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Trzeba czytać regulamin Allegro Lokalnie. To są zwykłe ogłoszenia, tam umowy się zawiera indywidualnie, nie przez Allegro. Warunki finalizacji także. To takie ogłoszenia, jak dawniej były w gazetach. Trzeba się umawiać ze sprzedawcą na odbiór osobisty, nie płacić w ciemno. Nie obejmuje tego Program Ochrony Kupujących. Kup teraz i licytacje na Allegro Lokalnie obejmuje.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Ka_zik_ bardzo mi przykro, że doszło do takiej sytuacji, przepraszam, że dopiero teraz wracam z odpowiedzią. Konto tego Sprzedającego zostało zablokowane. Tak jak pisaliśmy w komunikacji mailowej, ponieważ do zakupu doszło poza Allegro nie możemy podjąć działań, udostępnimy jednak wszystkie potrzebne informacje odpowiednim organom.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:96213940
#7 Wielbiciel#

Zgloś sprawę na policje i poinformuj ich, że ta sama sprawa jest prowadzona na wydziale do walki z przestępstwami gospodarczymi Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.  Zglodzenie grupowe będzie bardziej brane pod uwagę.  

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Również dałem się oszukać. Byłem na policji już. Zgłosiłem sprawę allegro i dostałem odpowiedź "to jest ogłoszenie, nie oferta, nic nie możemy zrobić". Kupiłem konsole 10.12

  • Sprawe allegro zgłosiłem bodajże 12 i nic nie zrobili. Przez 2tyg oferta cały czas widniała, więc wiesz komu podziękować za możliwość oszukania.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@aryhil Że co? Ten gliniarz z choinki się urwał? To są art. 284kk i 286kk, więc mają psi obowiązek coś z tym zrobić.
Poproś o odmowę wszczęcia postępowania na piśmie i zaraz im się retoryka zmieni.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

aryhil
#9 Pomysłodawca#

Źle mnie zrozumiałeś. Policja wszczęła śledztwo, ale z góry usłyszałem, że pieniędzy nie odzyskam i potrwa sprawa kilka miesięcy.

Natomiast allegro odmówiło mi jakiejkolwiek pomocy. Nawet nie chcieli sprawdzić faceta, zablokować aukcje na jakiś czas. Przez kolejne 2tyg naciągnął więcej osób pomimo szybkiego zgłoszenia. Allegro zaprezentowało żenujący poziom, stając po stronie swojego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@aryhil Źle zrozumiałem, bo opisałeś sprawę pobieżnie.

Rozumiem, że wpłaciłeś mu pieniądze bezpośrednio na konto? Jeśli tak, to sprawdź nr jego konta na tej stronie https://jakitobank.pl/ bo być może nie jesteś jedynym oszukanym i ktoś zostawił tam komentarz (zazwyczaj jeśli jest więcej oszukanych osób, to policja bardziej się przykłada).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów