anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem produkt niby z Czech, ale firma z Chin ... Problem z fakturą i cłem

Spinacz_x
#2 Obserwator#

Cześć,

Kupiłem produkt niby z Czech, bo zawsze patrzę skąd ktoś wysyła. Niestety nie zwróciłem uwagi na sprzedającego. Dopiero teraz patrzę, że nazwa "firmy" to ciąg znaków z miejscowości Shenzhen z jakimś długim NIP-em. Jak poprosiłem o fakturę, bo nie była mi dostarczona to przesłał mi list przewozowy (księgowa dopiero mi to wyjaśniła).... Trochę abstrakcyjna dla mnie sytuacja.

Teraz zaczynają się schody:

- niby wysyłka z Czech i tam towar powinien przejść chyba CŁO itp.. Czy mam to zgłosić do urzędu celnego? Księgowa sama nie ma pojęcia co kupiłem....

- jeśli zostawię tą sprawę to czy zapukają do mnie Panowie z paragrafami i jak to w Polsce dostanę świstek z obowiązkiem opłaty na rzecz Państwa, czytaj mandat?

 

Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc, bo w momencie otrzymania listu przewozowego nacisnąłem zakończ rozmowę i niestety nie mam możliwości ponownego otworzenia.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

pulkownik66
#19 Nestor#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poproś Allegro o ponowne otwarcie Dyskusji przez ten formularz; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... i nie zamykaj jej do ostatecznego rozwiązania problemu.

 

oznacz moderatorów