anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem zafoliowaną grę w której powinien być aktywny kod Season pass na dodatkową zawartość.

Baldier
#2 Obserwator#

https://allegro.pl/oferta/bioshock-infinite-ps3-nowa-ang-11033595207?snapshot=MjAyMi0wMi0xMFQwOTo0MD...

Zwróciłem grę, sprzedawca nie chce zwrócić pieniędzy. Proponuje mi zwrot połowy ceny gry plus wysyłka.

Poniżej część sporu ze sprzedawcą.

Powód otwarcia dyskusji: sprzedający nie chce przyjąć zwrotu
Zwróciłem grę bo kod season pass został wykorzystany bądź jak Pan twierdzi wygasł, w co trudno mi uwierzyć Samo to mówi że kupiłem produkt niepełny. Pan mówi ze rozpakowałem grę i nie mogę jej zwrócić, a jak miałem sprawdzić że będę mógł zagrać w dodatki z dołączonego kodu??? I tak pisał Pan że kod może być nieaktualny, "MOŻE" nie znaczy że musi.

Sama folia to nie jest oryginał sony jak i pudełko, nie widziałem żadnej gry wydanej w takim pudełko, chodzi o samo plastikowe opakowanie z napisem blu-ray na środku u góry. Na dodatek pisałem że płyta po rozpakowaniu nosiła ślady użytkowania, była trochę ubrudzona.
www_games4you_pl 15 lutego 2022 14:03
Dziękujemy za kontakt. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.
www_games4you_pl 15 lutego 2022 14:20
Dzień dobry,

ponownie jak w przypadku naszej prywatnej korespondencji informuję, że w przypadku gier po rozfoliowaniu produktu prawo do odstąpienie od zakupu przestaje być dostępne. Co do folii i pudełka to w ofercie zamieszczono dokładne zdjęcia które przedstawiały dokładnie ten produkt - jest to dosłownie ostatnia sztuka z dawnej wyprzedaży Cenegi na co jest potwierdzenie w postaci naklejki znamionowej z tyłu folii a był to wydawca który potrafił robić tego typu rzeczy, że gdy brakowało im pudełek pakowali w takie jakie mieli. W ofercie nic nie wspominaliśmy na temat kodu ponieważ zgodnie z tym co odpisałem na Pana zapytanie, jest to gra mająca naście lat będąca wydaną na konsolę dwie generacje wstecz i byłbym bardzo pozytywnie zaskoczony gdyby kod był aktywny.

Biorąc to wszystko pod uwagę ponawiam informację, że gra nie może przez nas zostać przyjęta jako zwrot i w związku z tym możemy ją odesłać po wcześniejszym opłaceniu przesyłki albo też odkupić za połowę ceny.

Pozdrawiam serdecznie,

Sławek Marczyk
1.jpg
 OBRÓĆ
 
 
WRÓĆ DO DYSKUSJI
 
15 lutego 2022 15:02
Zapewniam że nowe paroletnie gry, wciąż mają aktywne kody. Usługa sieciowa Playstation na konsolę PS3 wciąż działa i realizuje te kody więc nic w tym dziwnego.
15 lutego 2022 15:06
Kupiłem grę z wadą w postaci niedziałającego kodu. Chcę pełny zwrot pieniędzy. Na pudełku pisze że zawiera Season Pass więc chciałem kupić grę w pełnej zawartości.
www_games4you_pl 15 lutego 2022 15:19
To czy kod jest aktywny czy też nie zależy od wydawcy a nie od tego czy usługa sieciowa działa czy też nie w związku z tym w przypadku takich gier nigdy nie można być pewnym czy tak będzie dlatego też nie pisaliśmy o zawartości w treści oferty. Dodatkowo na Pana prywatne pytanie poddałem ważność kodu w wątpliwość.

Pozdrawiam serdecznie,

Sławek Marczyk
15 lutego 2022 15:31
Te kody nie mają daty ważności.
www_games4you_pl 15 lutego 2022 15:40
Wszystko ma datę ważności, czasem dłuższą czasem krótszą. Spotkałem się z kodami które aktywne miały być przez kilkadziesiąt lat ale i z takimi których przydatność określona była na kilka miesięcy od premiery. To, że na karteczce nie podano kiedy kod przestanie być wspierany nie oznacza, że owo wsparcie będzie utrzymywane przez nieskończoność.

W ofercie nic nie pisaliśmy na temat kodów czy dodatkowej zawartości właśnie z tego powodu. Przedmiotem była gra i tę Pan otrzymał a później rozfoliował co w świetle prawa sprawia, że nie może zostać zwrócona.

Proszę o informację które z naszych rozwiązań Pan akceptuje.

Pozdrawiam serdecznie,

Sławek Marczyk
 
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

PO 14 dniach zakończ dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek do POK:  https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Baldier pisał Pan że kod może być nieaktualny, "MOŻE" nie znaczy że musi.

Przecież było wyrażnie naisane "może" czyli nie na pewno. Kod był? Był. Czyli zawartośc była kompletna. 99% kodów dodawanych do płyt po jakimś czasie traci ważność nawet jesli jest niewykorzystana. Jak kupię czasopismo komputerowe np. PC WORLD z 2010 r. (owszem można dostać i jeszcze starsze) to są na dołączonej płycie pełne wesje programów z podanym kodem aktywującym. Tylko po jakimś czasie te kody tracą ważność i program nie da się aktywować (nawet od firmy, która jest właścicielem programu nie uzyska się kodu do starej wersji) Mam płyty z programami z różnych czasopism komputerowych sprzed lat i wątpię aby mi sie udało aktywować choć 5 programów z posiadanych na tych płytach 100. Trudno się dziwić, że gra sprzed iluś lat ma nieaktywne kody. Takie są niestety realia rynku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wszystko zależy jak była opisana oferta.😁

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@LEW433 Nawet jeżeli w opisie było, że jest kod, to jeszcze nie oznacza, ze działa. Jak sprzedawca ma sprawdzić działanie kodu przy zafoliowanej płycie. A przecież była w folii ? "To czy kod jest aktywny czy też nie zależy od wydawcy a nie od tego czy usługa sieciowa działa czy też nie w związku z tym w przypadku takich gier nigdy nie można być pewnym czy tak będzie dlatego też nie pisaliśmy o zawartości w treści oferty" I to jest całkowita racja. W treści nic nie było o działającym kodzie. To tylko kupujący założył, że tak jest i teraz ma pretensje o własne błędy.

oznacz moderatorów

Baldier
#2 Obserwator#

Czyli nie mam o co walczyć, sprzedawca ma rację?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Baldier Wg mnie tak, sprzedawca ma rację. Ale to jest moje subiektywne zdanie, poparte doświadczenie z programami ( z grami nie, ale podejrzewam, że jest tak samo) To Ty założyłeś, że kod będzie działał. Ale nietety tak to jest ze starymi grami czy programami. Nikt nie podaje do kiedy jest ważny kod. To zależy tylko i wyłacznie od "widzimisie" firmy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Złóż wniosek do POK po zakończonej, nierozwiązanej dyskusji.😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Baldier sam piszesz cyt,, tak pisał Pan że kod może być nieaktualny, ,, Czyli co Wiedziałeś co kupujesz ... prawda ??

oznacz moderatorów