anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupilem buty z Chin, nie jestem zadowolony z jakości, czy mogę je zwrócić i dostać zwrot wpłaty?

Forusiek
#2 Obserwator#

Witam kupiłem buty,,nike,, na allegro wysyłka była z Chin, buty przyszły w worku materiał slaby po założeniu na nogę zobaczyłem dziurkę na lewej nodze czy mogę liczyć na zwrot moich pieniędzy oraz jak miałby odesłać je przyszły parę dni temu ale dzisiaj mialem czas je dopiero rozpakować pozdrawiam i liczę na jakąś rade 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Nike z chin to muszą być z dziurką.🤣 Oczywiście możesz zrobić zwrot, masz w zakładce "moje zakupy" zwróć cześć lub całość i odsyłasz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Forusiek Nie ma znaczenia, czy z Chin. Jeśli są wady, nie zwracasz w ciągu 14 dni zgodnie z prawem konsumenckim do zwrotu bez podania przyczyny, tylko składasz sprzedawcy mailem reklamację i odsyłasz towar na adres podany w zakładce Reklamacji. Masz na to 2 lata od zakupu na podstawie obowiązkowej rękojmi. W tym czasie masz prawo do zwrotu w ramach reklamacji. Po odesłaniu sprzedawca ma obowiązek oddać ci koszt odesłania i towar wymienić na sprawny, nieuszkodzony lub oddać całą wpłatę i koszt odesłania.

Jeżeli sprzedawca będzie Ci stwarzał problemy, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Gdyby to nie rozwiązało problemu, po 14 dniach zamknij Dyskusję jako nierozwiązaną i złóż wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących - Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Tym bardziej, jeśli otrzymałeś podróbkę z Chin 🙂

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Forusiek  tak możesz odesłać do Chin 😆  co do jakości to pewnie kierowałem się zasadą Cena Czyni Cuda.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kupując towary z wysyłką z Chin podejmujesz ryzyko nabycia słabego jakościowo towaru i możesz mieć problemy ze zwrotem. Lepiej kupować nieco drożej ale na rodzimym podwórku .

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@mwmonety Przecież cena kusi, ludzie właśnie ryzykują i sądzą że będą mieć "oryginały" za pól ceny.😁

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@milka1234567890 Wielu dobrze wie co za "oryginał" kupuje byle by pokazać w kapciu ze znanym logo a że taki bucik szybko straci blask albo się rozleci na to nie patrzą .Inni też celowo kupują hurtem by na okolicznych bazarach po cichu wciskać nieświadomym klientom.

oznacz moderatorów