anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupno z konta osoby prywatnej + faktura na dane firmy. Jak zostanę potraktowany przy zwrocie produkt

S2ymczaK
#7 Wielbiciel#

Cześć,

Nurtuje mnie pytanie, mianowicie.. Kupując z konta jako osoba prywatna produkt na allegro ale przy płatności zaznaczając, że chcę fakturę i podaję dane firmowe + NIP to zostanę potraktowany przy zwrocie produktu jako osoba prywatna czy firma? Pytam z tego względu, że wielu sprzedawców ogranicza możliwość zwrotu produktu firmom. 

Z jednej strony kupuję z konta prywatnej osoby a z drugiej strony chcę fakturę i podaję dane firmowe to wystawienia faktury. 

Allegro przy zwrocie potraktuje moje konto jako osobę prywatną a nie firmę, więc wydaje mi się że będę miał możliwość zwrotu jako osoba prywatna ale wolę się upewnić co do tego.

 

Z góry bardzo dziękuję wszystkim, którzy zechcą mi pomóc rozwikłać nurtujące mnie pytanie 😉

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pinsplash
#21 Demiurg#

@S2ymczaK Fizycznie moze kupić Wujek Leon, ale gdy bierzesz fakturę to jest to zakup na firmę. Jezeli to jednak jednoosobowa działalność gospodarcza, ciagle masz możiwość zwrotu jeżeli przedmioty nie służą do dzialalności zawodowej.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@S2ymczaK Zakup jako osoba prywatna to zakup przy którym wystawiony jest zwykły paragon lub faktura imienna. 

Zakup ,na firmę’ to zakup przy którym dowód zakupu zawiera numer NIP i dane firmy.

Cała reszta nie ma żadnego znaczenia. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak Fv na firmę to nie ma znaczenia że kupujesz z konta prywatnego.

oznacz moderatorów