anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzyma rekompensatę z POK - jakie będą konsekwencje dla mnie czyli Sprzedającego

Gepard
#8 Zapaleniec#

Sprzedałem książkę na allegro lokalne (nowa w miękkiej oprawie z prywatnej kolekcji) egzemplarz niedostępny już w księgarniach, chodzi po ok. 70 zł/ szt( nawet używany).  Ja wystawiłem za 39( cena z okładki) nie sprzedawał się jakiś czas - zmieniłem na 35 zł. Poszło. Książkę spakowałem w karton i wysłałem następnego dnia. Paczka odebrana i się zaczęło. Pani z pretensjami, że jej nie odpowiada, bo kupowała nową, ale są różki nieco przetarte, więc sprzedałem jej towar wadliwy. Korespondencja długa na dyskusji. Pani przesyła zdjęcia różków ( faktycznie jak ma się czarną okładkę to te różki świecą na biało, ale książka zapewniam nowa, nieczytana, niekartkowana, blok i grzbiet prościutki, cena niewygórowana, więc naprawdę uważam, że babka szuka dziury w całym. Drąży drąży temat, myślę sobie a dobra, niech odsyła mi tę książkę, zwrócę kasę. Piszę na dyskusji, że mogę zwrócić pieniądze za towar ( pomniejszone o prowizję ściągniętą przez allegro) niezwłocznie po otrzymaniu książki z powrotem. Ale dla Pani tez to nie pasuje. Mam zwrócić jej kasę w całości, a jak chcę odzyskać swój towar to mam opłacić dla niej wysyłkę. Więc w dyskusji piszę, że chęć zwrotu kasy dla niej jest moim ukłonem w jej stronę, bo książka nie ma wady ( gdyż służy do czytania i wciąż można ją czytać bez najmniejszego problemu) jeżeli chciała skorzystać ze zwrotu, powinna kupić przedmiot od firmy albo na miejscu w księgarni a nie od osoby fizycznej i czy rozumie to że jej odczucie estetyki jest subiektywną oceną przedmiotu. Ona wciąż to samo, ze jest oszukana, że powinienem więcej dokładnych zdjęć zrobić itp.  Ja jej na to, że mogła o nie poprosić przez zakupem i w końcu, allegro odpisuje, że dostanie rekompensatę z POK, tylko, że się zastanawiam co to dla mnie oznacza jako Sprzedającego, szczególnie, że NIE stałem cały czas okoniem, a zaproponowałem zwrot po kilku dniach dyskusji, bo chciałem mieć po prostu spokój, ale ona się nie zgodziła na to " dogadanie się stron" 

Czy ktoś odpisze jakie są konsekwencje dla Sprzedającego w ramach zwrotu środków z POK kupującym?

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

Gepard
#8 Zapaleniec#

@pinsplash dziękuję, ja pierwszy raz na dyskusji tutaj 🙂 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Peckos Bardzo ważne w dyskusji jeśli klient skłąda reklamację . Należy zaproponować klientowi przynajmniej 2 rozwiązania 

1. obniżkę ceny , nie musi być duża .

2. odesłanie i zwrot wszystkich poniesonych kosztów .

Jeśli klient się nie zgodzi na Twoje propozycje i allegro wypłaci rekompensatę to prawie pewne bez konsekwencji dla Ciebie .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Gepard tak jak napisał @mdrogeria możesz uznać wadę za mało istotną i zaproponować dla świętego spokoju zwrot małej kwoty bo wystąpiła wada nieistotna

od kiedy zwraca się książki?

inna kwestia jak napisałeś pierwotną ofertę i czy zamieściłeś w niej rzeczywiste zdjęcia książki,

jeżeli tak nie było to możesz mieć problem w ewentualnym odrzuceniu reklamacji

 

oznacz moderatorów

Gepard
#8 Zapaleniec#

@RED zawsze wstawiam foto realne książek, bez przycinania brzegów - jak to mają w zwyczaju wielkie antykwariaty, czy skany ilustracji okładek - jak to czynią firmy sprzedające książki. Fotki są dużej rozdzielczości, grzbietami i przodem. Jak komuś mało to dosyłam na prośbę. W dyskusji też na to wskazałem, że u osób prywatnie sprzedających książki za zwyczaj widać i tak więcej. Więc szczerze powiem śmiechu warte są zarzutu od Kupującej typu " mógł Pan więcej zdjęć dołączyć" Odpisałem wtedy, że jak potrzebowała to mogła o nie poprosić przed zakupem. Raz padło z mojej strony zapytanie " czego oczekuje w ramach reklamacji" ale nacisk był tylko na zwrot ale na mój koszt, więc się nie zgodziłem. 
Założyłem ten temat, bo chciałem się upewnić jak to jest dla Sprzedającego, gdy allegro chce zwrócić pieniądze dla kupującego ...  

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

no to odpisz kupującej, że po wnikliwym indywidualnym rozpatrzeniu reklamację odrzucasz, gdyż towar był nowy, nieużywany w stanie jak na zdjęciach

oczywiście o ile możesz to jeszcze zrobić bo twoje propozycje ugody mogą być wzięte jako uznanie reklamacji

oznacz moderatorów

Gepard
#8 Zapaleniec#

@mdrogeria z mojej strony padła jedna propozycja - czyli odesłanie przedmiotu do mnie i zwrot za przedmiot ( w pierwszej propozycji zaznaczyłem, że odejmę prowizję od sprzedaży) ale zgody na to nie uzyskałem. Szczerze powiem liczyłem na to że jak babka zacznie liczyć ( dostanie 35 zł na konto ode mnie za przedmiot, ale za 12 zł musi go odesłać - to może lepiej sobie darować i zakończyć spór)
O obniżce nic nie pisałem, bo tak jak pisałem, babka była ukierunkowana jedynie na zwrot (może się mylę, ale tak to odebrałem) 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Gepard Dyskusja pewnie jeszcze trwa  ,wypowiedz się w niej ponownie tak jak Ci napisałem .

Allegro zamknęło mi dyskusję z klientem jako rozwiązaną bo szedł w zaparte pomimo kilku propozycji rozwiązania z mojej strony . Nie wiem czy otrzymał rekompensatę bo żadne informacje do mnie nie dotarły .

Tylko spokojnie bez nerwów i głowa do góry .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Gepard A pytanie było co się stanie jak kupujący dostanie rekompensatę z POK, więc odpowiedź była na samym początku, możesz nie ponieś żadnych konsekwencji albo mogą zablokować ci konto a nawet windykatora przysłać i kropka. Teraz, reklamację ( rękojmi nie wyłączyłeś, tak wynika z czytania wątków) z tytułu wad musisz rozpatrzyć i możesz uznać albo nie, po uznaniu musisz pokryć koszty wysyłkowe, nie uznasz kupujący może się odwołać i też kropka.😁

oznacz moderatorów