anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kuriera ani informacji o doręczeniu nie było, a jest odmowa przyjęcia przesyłki

Akuzativ
#8 Zapaleniec#

28 marca zakupiłem rower na Allegro że sklepu Decathlon. Tego samego dnia został wysłany przez DPD, a dzisiaj, 29 o godzinie 15 dostałem informację, że paczka została zwrócona do nadawcy bo odbiorca nie zgodził się jej odebrać. Problem w tym, że żadnej informacji, która się zawsze dostaje, że paczka jest w doręczeniu, nie było, w śledzeniu przesyłki też nic takiego nie ma. Kuriera również nie było u mnie, ani jakiegokolwiek telefonu od niego. Adres, telefon i mail podałem oczywiście właściwe. Co tu się mogło wydarzyć? Kurier rozwalił paczkę i zrobili że strachu zwrot, czy o co może chodzić?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

musashi2007
#12 Orędownik#

@Akuzativ 
Być może kurier nie podjął paczki z sortowni lub po prostu mu się spieszyło i postanowił jej nie dostarczyć.
Zadzwoń najlepiej na infolinię DPD i zapytaj.

oznacz moderatorów

Akuzativ
#8 Zapaleniec#

Tak właśnie mam zamiar jutro zrobić, bo dziś już mają nieczynne. Mimo wszystko wolałem tutaj zapytać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Akuzativ Kontaktuj się ze sprzedającym, od odpowiada za przesyłkę do chwili odebrania, a jak wiesz że nie było próby to niech skalda reklamację.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Już, już!! "na pewno" potwierdzi nawet jeśli tak było 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Akuzativ może być uszkodzenie , w takim przypadku kontaktują się ze sprzedawcą , a ten podejmuje decyzję czy idzie dalej czy wraca 

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#14 Krzewiciel#

@Akuzativ   "paczka została zwrócona do nadawcy bo odbiorca nie zgodził się jej odebrać.
Kurierowi obibokowi nie chciało się dostarczać przesyłki. Gdyby napisał że nie zastano odbiorcy, to następnego dnia musiałby tą paczkę ponownie próbować dostarczyć. Ale jeżeli zaznaczył "odmówiono podjęcia przesyłki" to ma tą paczkę z głowy na dobre. 

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

mi się też tak wydaje. Nie chciało mu się pobierać gabarytu

oznacz moderatorów

Akuzativ
#8 Zapaleniec#

W takim razie niech spadają. Skoro rower i tak już wraca z powrotem do Decathlonu, zaznaczyłem zwrot i idę do sklepu stacjonarnego. Prosić się nie będę 😎

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Akuzativ Przynajmniej obejrzysz przed zakupem!

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

stacjonarne się właśnie pozamykały.

Ja bym próbowała na włąsną rękę (najszybciej) ustalać we własnym mieście w DPD, bo może udałoby się go odebrać z oddziału jeszcze przed zwrotem albo chcoiaż zatrzymac na następny roboczy dzień.

oznacz moderatorów

Akuzativ
#8 Zapaleniec#

Pójdę we wtorek po świętach, to miałem na myśli 😄 Według śledzenia paczki jest już ona kilkaset kilometrów ode mnie, także po temacie, zresztą tak jak mówiłem, prosić nie będę, firma sobie robi wizytówkę takimi działaniami. Jak ja bym w swojej pracy odwalił taka fuszerkę, to zapewne już bym tam nie pracował. Widocznie firmy kurierskie mają mniejsze wymagania wobec swoich pracowników 😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zawsze możesz wziąć 'rower" i jeździć za kurierem, oczywiście jak go namierzysz- rower!🤣

oznacz moderatorów