anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

licytacja

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry dzisiaj niechcący wpisałem o jedno 0 za dużo w licytacji na allegro sprzedający ma firmę , pisałem do niego o anulowanie mojej oferty i bez skutku . Co mam zrobić w sytuacji gdy to wygram ? 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

az1rael
#21 Demiurg#

Powołać się na błąd oświadczenia woli składanego przez internet, proszę sobie wygooglać w necie. Podstawą jest ustalenie ile może kosztować dany towar jeśli jego wartość znacząco różni się od ceny w licytacji to można powołać się na omyłkę w cenie

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

cena dużo się nie różni sprzedawca niby przyjmuje zwroty, ale co mam zrobić po wygraniu takiej aukcji anulować jak by się dało ?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:63668096 no co można zrobić ? Piszesz ,że sprzedawca ma firmę  , a to rozwiązuje Twój problem jako oczywiście konsumenta , wyjściem jest oświadczenie woli , a ściślej mówiąc ,, odstąpienie od umowy ,, tym własność do zakupionego produktu przenosisz z powrotem na sprzedawcę .

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

czyli jak wygram tą aukcje mam napisać mu że odstępuje od umowy i anulować zakup ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:63668096 nie koniecznie , masz prawo zrezygnować z zakupu w każdej chwili , ale nie później niż 14 dni od jego otrzymania jeśli o takim terminie sprzedawca Cię poinformował . Napisz najepiej przez CW wiadomość do sprzedawcy i zapomnij o całej sprawie .

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mdrogeria nie wiemy czy to że sprzedawca ma firmę oznacza ze wystawił coś na licytacji jako firma czy wystawia coś prywatnie na koncie firmowym a to coś nie jest nawet związane z jego działalnością gospodarczą

@Client:63668096 zapodaj panie link do tej licytacji 

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@az1rael z natury na koncie firmowym nie powinno wystawiać się rzeczy prywatnych choćby dla uniknięcia takichże sytuacji , przedsiębiorca piwinien o tym wiedzieś  ma autor wątku wspomina o ustawionej zakładce ,, zwroty ,,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Autor wątku dal link do oferty normalny zakup konsument firma przez licytację pod ustawę konsumencką czyli jest jak piszesz po wygranej licytacji odstąpienie od umowy przed wysyłką towaru 

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

napisałem mu że odstępuje od kupna tego przedmiotu i tyle wystarczy ? czy jeszcze coś ?

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jeszcze nie kupiłeś tego przedmiotu bo licytacja się nie zakończyła z tego co piszesz więc nie można odstapić na logikę od czegoś co jeszcze nie miało miejsca i nie doszło do czynności prawnej zakupu na odległość. 

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

czyli jak wygram tą aukcje napisać mu że odstępuje od umowy i tyle ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:63668096 tak , wystarczy jeśli w piśmie jednoznacznie określiłeś o jaką ofertę chodzi 

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

dziękuje wielce za pomoc 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:63668096 @ A nie możesz wejść i zmienić swojej maksymalnej ceny do kwoty jaką jest obecnie 

oznacz moderatorów

Client:63668096
#8 Zapaleniec#

właśnie nie bo cena podskoczyła gwałtownie z 100 zł do 1000 i wtedy zmieniłem a laptop jest warty max 400 w takim stanie jak on jest 

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Zalicytuj jeszcze raz dając mniej o to 0. Jak nic nie zmienili to powinno zadziałać. Sprzedawca ma firmę, firmy w weekendy nie pracują, od dużego sprzedawcy nie ma się co spodziewać odpowiedzi w weekend, takie rzeczy to tylko u małych działalności. W razie czego zawsze po zakupie możesz napisać, że rezygnujesz z powodu zakupu przez pomyłkę. Nie zapłacisz- nic nie zrobi. Będzie po prostu mógł od nowa wystawić. I tak lepsze to niż klienci zapominający przez miesiąc poinformować, że się rozmyślili....

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Odstąpić od umowy zakupu, jak zakup od firmy masz 14dni na zwrot.

oznacz moderatorów