anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam pytanie kupiłam towar i wzięłam Fv na firmę znajomego. Czy firma może skorzystać z POK?

moniafedorek
#4 Eksplorator#

Mam pytanie kupiłam towar i wzięłam Fv na firmę znajomego. Towar przyszedł uszkodzony. Kurier nie chciał spisać protokołu szkody i kazał protokół spisać elektronicznie przez stronę. Zrobiliśmy elektroniczny protokół szkody. Czekamy na info. Sprzedający nie chce pomóc. Twierdzi, że towar nabyty jest już nasz. Zastanawiam się, czy firma może skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Miał ktoś taką sytuację?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@moniafedorek Ty możesz skorzystać z POK. Może to zrobić osoba, która dokonała zakupu i ma przedmiot w zakładce Kupione.

oznacz moderatorów

moniafedorek
#4 Eksplorator#

jeszcze raz  Tzn  kupiłam to ja jako osoba fizyczna i dokonałam zapłaty też ja. Natomiast wzięłam Fv na firmę Sp.zo.o.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@moniafedorek to tak nie działa wzięcie FV pozbawia Cię wszelkich przywilejów ustawy konsumenckiej 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

moniafedorek
#4 Eksplorator#

czyli już nie ma ochrony?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@moniafedorek Możesz skorzystać z POK. Jak Allegro wniosek rozpatrzy, to inna sprawa. Zazwyczaj rozpatrują na korzyść kupującego, a sprzedawca ma potem kłopoty.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@moniafedorek ciekawe czy ten znajomy, podziękuje ci za to, że opisujesz na publicznym forum jak przekręca skarbówkę 😁 tym bardziej, że sp. z o.o. nie powinna korzystać z prywatnych pieniędzy 

oznacz moderatorów

moniafedorek
#4 Eksplorator#

nie ma przekrętów kupiłm komuś grzecznościowo. Zaliczka z kasy itd 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@moniafedorek To nie ma znaczenia, korzystasz z POK i otrzymujesz rekompensatę. Co z nią zrobisz, Twoja sprawa.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko czy to jest ten moment gdzie zgodnie z prawem zakup B2B uszkodzenie przechodzi na kupującego w momencie przekazania paczki przewoźnikowi 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@kostas11 Jeszcze tak. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

W relacji przedsiębiorca - przedsiębiorca,  sprzedający przestaje odpowiadać za przesyłkę z chwilą wydania jej przewoźnikowi. To u przewoźnika trzeba reklamować. Tu masz więcej - pierwsze zdania artykułu: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odpowiedzialnosc-za-przesylke-kto-ja-ponosi

Nie wiem też, czy PoK obejmuje takie przypadki, ale zawsze możesz o to zapytać. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

moniafedorek
#4 Eksplorator#

zapytałam

oznacz moderatorów

daily-torebki
#11 Animator#

Ty jesteś kupującym ty możesz skorzystać z POK, na kogo jest rachunek nie ma znaczenia 

oznacz moderatorów

artur198613
#11 Animator#

Ale na jakiej podstawie tutaj pok, w jaki sposób kupująca została niby oszukana przez sprzedawcę? A tak nawiasem mówiąc, to co Pani opisuje tutaj na forum to jest tak jakby nie do końca legalne.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@moniafedorek 

Część II. Wyłączenia z Programu Ochrony Kupujących

Towar uległ zniszczeniu lub został zagubiony podczas transportu z winy przewoźnika, chyba że wysyłka tego Towaru nastąpiła w ramach Usługi Allegro Smart! na zasadach wskazanych w Załączniku nr 12 do Regulaminu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

moniafedorek
#4 Eksplorator#

Allegro Smart

 

oznacz moderatorów