anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę nic kupić przez "kup teraz" ani dodać artykułów do koszyka. Awaria?

Lord_Pepas
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry!

Od dwóch dni nie mogę nic kupić poprzez "kup teraz" ani dodać żadnego artykułu do koszyka. Wyskakuje błąd na czerwono "wybierz metodę płatności", tyle że w rubryce z metodami płatności nie pojawia się nic. Bez wybrania metody płatności, wiadomo, nie da się zapłacić i sfinalizować transakcji. Ktoś może miał podobny problem? Czy to jakaś awaria, czy ja nagle zacząłem coś źle robić lub coś przeoczyłem.

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Lord_Pepas
#7 Wielbiciel#

EDIT: Udało się dokonać zakupów przy pomocy innej przeglądarki (w moim przypadku jest to Mozilla Firefox). Pozostaje jednak pytanie - dlaczego np przez Google Chrome się nie da? Ciekaw jestem czy tylko u mnie ten problem występuje czy inni mają podobnie.

oznacz moderatorów

f-o-r-e-s-t
#7 Wielbiciel#

Ja natomiast nie mogę nic kupić teraz i zalicytować z allegro lokalnego. Terminy aukcji dobiegają końca i przez brak możliwości przebicia licytacji artykuły wystawiane przez sprzedawców lokalnych sprzedawane są za bardzo niskie ceny, a w konsekwencji potencjalnym kupującym przepadają obserwowane lub licytowane towary. Ciekawe czy można zmienić w tym przypadku rozstrzygnięcia tych aukcji? Pewnie NIE, bo wtedy ci co zalicytowali przed awarią się sprzeciwią, że ich cena była najlepsza i kupują w swojej zalicytowanej cenie. I pewnie też będą mieli rację. Czytając regulamin kupna/sprzedaży nie natknąłem się na takie zdarzenie, no chyba, że przeoczyłem...? Wie ktoś co zrobić z tym fantem...?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@f-o-r-e-s-t Tak, regularnie czyścić przeglądarkę, a nie dopiero wtedy, gdy od nagromadzonych przez miesiące śmieci zaczyna wariować i niepoprawnie renderować strony.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Lord_Pepas, to, że udało Ci się dokonać zakupu za pomocą innej przeglądarki może świadczyć o tym, że warto spróbować wyczyścić pliki cookies Google Chrome. Jeśli problem nadal występuje, to znaczy, że wina leży po stronie przeglądarki. 

@f-o-r-e-s-t, czy podczas nieudanej próby kupna pojawia Ci się jakiś komunikat? Powiesz proszę z jakiego sprzętu i oprogramowania korzystasz? Od jakiegoś czasu Windows 7 nie jest wspierany.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mr_oma "Od jakiegoś czasu Windows 7 nie jest wspierany." - Maja, Maja, Maja, powiedz no, w czym to przeszkadza i jak to się ma do tego https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/protokol-tls-w-twojej-przegla...?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

f-o-r-e-s-t
#7 Wielbiciel#
Pojawiała się informacja o awarii, ale ostatnio (dziś po południu) się polepszyło i mogłem zrobić zakup.
Niestety nie mogę  napisać do Sprzedającego żeby przysłał mi swój numer konta bankowego do wpłaty gdyż przy każdej próbie napisania pojawia się taki oto komunikat (bardzo podobny jak ten wcześniejszy, kiedy nie mogłem nic kupić) :
 
Coś poszło nie tak!

W tej chwili nie możemy wyświetlić listy wiadomości. Nasi specjaliści zostali powiadomieni i naprawią ten problem jak najszybciej.

W związku z tym nie wiem czy mam poczekać aż jak najszybciej "coś pójdzie tak", czekać na e-mail od Sprzedawcy, czy skontaktować się z nim telefonicznie? A może Allegro przyśle mi do niego numer konta bankowego lub powinienem wysłać mu kwotę zakupu przekazem gotówkowym na podany adres kontaktowy? Proszę o odpowiedź.

Sprzęt sprzątam regularnie za pomocą CCleaner, więc myślę, że wystarczająco.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Dziękuję Ci za przesłanie treści komunikatu. Czy możesz jeszcze powiedzieć z jakiego sprzętu i oprogramowania korzystasz? Mamy zgłoszenia dotyczące błędu w aplikacji (problem z ładowaniem się wiadomości w Centrum Wiadomości) i pracujemy nad tym, by jak najszybciej go rozwiązać.

Pomocny byłby również screen, który pojawia Ci się, gdy widzisz komunikat “coś poszło nie tak”. Przekażę Twoje zgłoszenie naszemu działowi technicznemu i postaramy się znaleźć przyczynę.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Lord_Pepas
#7 Wielbiciel#

Cookies nie możliwe, dlatego że system świeżo po formacie. Fakt, mam Windows 7 gdyż do użytku domowego nic bardziej zaawansowanego nie jest mi potrzebne. Problem w przeglądarce tylko nie mam za bardzo pomysłów dlaczego. Wygląda to tak jak na screenie. W metodach płatności nic się nie pojawia i nie ma opcji żeby przejść dalej do finalizowania zakupów.

saffsfsfs.png

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lord_Pepas Przy 7 pisali że bywają problemy, jeszcze Chrome.

oznacz moderatorów

Lord_Pepas
#7 Wielbiciel#

Przyzwyczaiłem się do Chrome ale chyba trzeba się będzie przeprosić z innymi przeglądarkami, bo coś ta Chromka problemowa ostatnio. Na innych maszynach nawet z Win 8.1 lub 10 też czasem rożne cyrki się dzieją, kiedy używa się Chrome 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Lord_Pepas Najczęściej jak problemy z przeglądarką, to Chrome.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Lord_Pepas Najczęstszym powodem jest przeglądarka właśnie lub używanie Windows XP.

oznacz moderatorów