anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie otrzymany zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
kate_0605
#8 Zapaleniec#

Witam, zwróciłam zakupiony towar sprzedawca wykonał zwrot lecz pieniądze nie dotarły na moje konto.  Po zgłoszeniu sprawy allegro kazało mi się skontaktować z moim bankiem co też uczyniłam. Dowiedziałam się że taki przelew nie dotarł lecz to allegro musi zgłosić reklamacje bo to nie ja ani nie sprzedawca jesteśmy zlecającym przelew. Czy ktoś miał taką sytuacje, udał się Wam odzyskać pieniądze?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

Niech Ci Allegro da na piśmie potwierdzenie przelewu na Twoje konto. Nie może być tak, że przelew wyparował, albo Allegro go nie wykonało, albo bank go nie zaksięgował, obstawiam to pierwsze.

oznacz moderatorów
kate_0605
#8 Zapaleniec#

No napisałam do nich o złożenie reklamacji, sprzedawca też dołączył prośbę o wsparcie. Jednak straciłam już nadzieję na otrzymanie tych pieniędzy patrząc jak sprawa została załatwiona za pierwszym razem. Na pocieszenie zostaje tylko to że to nie jest duża kwota 😞

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie masz towaru i pieniędzy - wypełnij wniosek do POK - to powinno zmobilizować Allegro do udokumentowania zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
kate_0605
#8 Zapaleniec#

Wysłali mi wcześniej niby potwierdzenie wykonania tego zwrotu ale to tylko jakaś tabelka nie żaden dokument elektroniczny więc ciężko mi stwierdzić czy to w ogóle jakieś potwierdzenie tego przelewu. Jak widać pieniądze jednak potrafią wyparować...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To ma być potwierdzenie przelewu z Twoim numerem rachunku, z kwotą z datą, zrozumiałe i czytelne - wyślij to do banku, niech sprawdzą.

oznacz moderatorów
kate_0605
#8 Zapaleniec#

No zobaczymy jak allegro się ustosunkuję do dalszej dyskusji może ktoś bardziej kompetentny się teraz tym zajmie bo poprzedni konsultant wysłał tylko durną tabelkę i napisał że mam sama sobie z bankiem się skontaktować. To cała pomoc z ich strony. Jak tylko się coś dowiem czyli pewno znów za dwa dni.. to dam znać.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Minęło już co najmniej 3 dni robocze od daty zlecenia zwrotu? Czy przelew szedł wracał do banku, czy może Kasy spółdzielczej?

oznacz moderatorów
kate_0605
#8 Zapaleniec#

Tak zwrot był wykonany 5 maja. Przelew wracał do banku. Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji.

oznacz moderatorów
AMP17
#7 Wielbiciel#

Mam identyczną sytuację!

Zwrot sprzedawca zrobił 24 maja a pieniędzy nie mam do tej pory, dostałem od niego tyle co wyświetla mu się w profilu, tzn id płatności i id zwrotu;

Szczegóły płatności
286,20 zł
03 maj 2020, 18:46
wpłata Przelewy24 2ae2e828-8d5d-11ea-a073-01dcf1463aa6
szczegóły zamówienia
-109,96 zł
24 maj 2020, 22:23

zwrot 50b4d8b9-9dfc-11ea-8f1b-a1ab256e702b

Tylko co mam z tym dalej zrobić, skoro allegro do pomocy się nie pali? Może tak sobie dorabiają;D Reklamować w PayU? 

Podpowiedz coś kate_0605 😉 Na jakim etapie jest twoja sprawa?

oznacz moderatorów