anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Niezgodność towaru z opisem na aukcji oraz brak chęci zwrotu pełnego kosztu

justynapakula
#7 Wielbiciel#

Witam,mam taki problem, że kupiłam buty na aukcji gdzie w opisie była informacja o rozmiarze 35 a faktycznie produkt przyszedł o rozmiarze 36. Zwróciłam towar do sprzedawcy lecz sprzedawca stwierdził, że zwróci mi tylko koszt zakupu (bez przesyłki) oraz dodatkowo jeszcze zwrot będzie pomniejszono prowizję Allegro chyba, że zgłoszę ja zwrot. Zgłoszenie zwrotu jest niemożliwe na aukcji tego sprzedawcy ponieważ nie ustawił takiej opcji o czy został poinformowany. Otrzymała informację, że to już moja sprawa i że zwraca koszt towaru pomniejszony o prowizję.

Pytanka mam następujące:

1. Czy sprzedający ze względu na błąd  aukcji czyli niezgodność towaru z opisem powinien zwrócić koszt towaru wraz z kosztem wysyłki? Jeżeli tak to jak mogę to wyegzekwować?

2. Jak mogę zgłosić zwrot, o którym pisze sprzedający z mojego poziomu? Na jego aukcji w sekcji Zwroty nie ma żadnego linku aby to uczynić.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Justyna.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zwróciłeś to sprzedający oddaje ci całość, o prowizję to on składa wniosek a nie ty, otwórz z nim dyskusję tu:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@justynapakula Nie musisz robić żadnego zwrotu, to była reklamacja z powodu niezgodności z opisem. W takiej sytuacji sprzedawca nie może Ci niczego utrudniać i obciążać żadnymi kosztami, gdyż to on ma obowiązek pokryć wszystkie koszty reklamacji. Powinnaś otrzymać całą wpłatę + koszt odesłania. Napisz to w Dyskusji i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. 

oznacz moderatorów