anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

niezrealizowane zamówienie brak zwrotu wpłaconej kwoty za meble

rysiek1020
#1 Nowicjusz#

Witam, na producenta mebli firma EMEBEL [edycja]- trafiłem na platformie allegro, zapytania dotyczące zamówienie mebli kierowałem przez stronę allegro, po odpowiedzi i przeprowadzeniu rozmów telefonicznych bezpośrednio z przedstawicielem firmy. pozostałe wiadomości email były wysyłane z mojego adresu email do firmy i złożyłem zamówienie,

po wpłacie ustalonej kwoty zostałem oszukany od zamówienia minęło 10 tygodni, chociaż firma zapewniała o realizacji zamówienia mebli w ciągu 4 tygodni, brak zwrotu wpłaconej kwoty

Czy ktoś z kupujących również został oszukany przez firmę Emebel [edycja] 

proszę o informację

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

xFeew
#7 Wielbiciel#

Dostał Pan fakturę od tej firmy? 

oznacz moderatorów

rysiek1020
#1 Nowicjusz#

potwierdzenie z firmy o realizacji  zamówienia wraz z numerem na adres e-mail

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Rozumiemy to wszystko, pytanie zasadnicze a czy w końcu to zamówienie odbyło się przez Allegro?

oznacz moderatorów

rysiek1020
#1 Nowicjusz#

wyłącznie przez adres e-mail 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli masz potwierdzenie ma mailu ? ale w tej sytuacji allegro Ci nie pomoże a dlaczego  zapłaciłeś?

oznacz moderatorów

rysiek1020
#1 Nowicjusz#

Firma gwarantowała realizację zamówienia w ciągu 4 tygodni przy wpłacie z góry

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Na allegro nie masz co liczyć bo kupiłeś poza allegro. Policja.

oznacz moderatorów

Karla841227
#7 Wielbiciel#

W ten sam sposób zostałam oszukana tylko tyle, że za swoimi drzwiami czekam od lipca. Sprawa zgłoszona na policję.Udalo mi się dotrzeć do innych oszukanych przez tą firmę ludzi. 

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

odzyskala Pani pieniadze?

oznacz moderatorów

Karla841227
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie.Dlugo ludzilam sie,ze otrzymam zamowione drzwi.Miarka sie przebrala gdy wlasciciel rzucil mi sluchawka mowiac ,ze moge zglaszac gdzie sobie chce.Na policje zglosilam w zeszlym tygodniu.Z moich informacji wiem,ze conajmniej 5 osob zglosilo go na policje.Jest rowniez jedna Pani ,ktora szukala do pozwu zbiorowego ale jej negatywny komentarz z prosba o zglaszanie sie poszkodowanych osob szybko zniknal z internetu.

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

oszusta **piiip**zielony, zaluje ze nie poprosilam o stworzenie aukcji konkrertnie dla mnie przez akucje allegro,nigdy wiecej tak nie kupie towaru , zglosilam wlasnie telefonicznie reklamacje do banku moze uda sie odzyskac pieniadze.Nie ma co czekac.

oznacz moderatorów

xFeew
#7 Wielbiciel#

To chyba nie ma sensu czekać, zgłoście to w banku i poproście o zwrot przelewu, ja to zrobilem przez aplikację ING, w przeciągu 3 dni powiadomi odbiorcę bank, jeżeli nie będzie rezultatu to po 30 dniach dostaniecie dane osobowe odbiorcy przelewu, a później można to zgłosić na policję.

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

super dzieki za.podpowiedz jutro z rana jestem w banku moze cos ugram .

oznacz moderatorów

milutki6
#7 Wielbiciel#

Czy zgłębiała Pani temat pozwu zbiorowego z  innymi osobami, do których udało się dotrzeć? Ja zgłosiła sprawę do rzecznika praw konsumenta, który wystosował pismo do p. Matuszaka i w odpowiedzi otrzymałam informację na email, że właściciel stara się rozwiązać problem. A rzecznik powiedział, że jedynym rozwiązaniem jest sprawa sądowa, chociaż i tak nie daje gwarancji zwrotu środków, jak będzie niewypłacalność właściciela.

Pozdrawiam, Ilona

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

hej ja tak samo po 5 tygodniach czekania laskawie napisali ze nie zrealizuja mojego zamowienia i pieniadze oddadza w jak najszybszym mozliwym dla firmy terminie, czekam jeszcze kilka dni jesli nic  sie nie zmieni zglaszam ze do rzecznika praw konsumenta.

oznacz moderatorów

anetab2000
#2 Obserwator#

mi to samo odpisał. Czyli działa systemowo dla wszystkich. Co myślicie o pozwie zbiorowym na niego? Z tego co widzę,kupę kasy ukradł

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

witam ponownie,mam zgloszona rekalmacje  na przelew dla tej firmy za oszustwo, czekam  na przebieg wydarzen ,czy ktos z was odzyskal.pieniadze?

oznacz moderatorów

dratewka74
#7 Wielbiciel#

Tak ja również  zostałam oszukana przez firmę EMEBEL,zapewniali mnie ,że szybko zrealizują  moje zamówienie.Zwlekali 11 tygodni,a teraz telefon nie istnieje i kasa nie zwrócona.Znalazlam ich na alegro i taki przekręt.Co robić, żeby odzyskać pieniążki Zaneta 

oznacz moderatorów

Client:105182643
#7 Wielbiciel#

tez sie chetnie dowiem ,zloz reklamacje w banku , ale dostalam dzis odpowiedz od banku ze pieniadze zostana zwrocone jesli sprzedajacy wyrazi zgode na cofniecie tego przelewu wiec nie licze na cud pewnie sie nie odezwie smiec.

oznacz moderatorów