anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Obsługa klienta

MAMY ROZWIĄZANIE!
107210703
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Chciałam zapytać, czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z sytuacją, kiedy kupujący wystawia 1 gwiazdkę sprzedawcy za obsługę klienta , bez żadnego komentarza, żadnej treści, nie oceniając transakcji i towaru, a sprzedawca piszę, że wnioskuje o jakieś roszczenia, bo komentarz jest bezpodstawny. Czy klient nie może ocenić sprzedawcy i kontaktu z nim? Co ma tu do tego prawdziwość, czy zasadność (podkreślę - nie było komentarza, tylko ocena sprzedawcy 1 gwiazdka). To są odczucia i poczucie klienta, że zostaje źle traktowany.

Nadmienię, iż sprzedawca niemal treściami różnymi w wiadomościach do kupującego zmusił kupującego do usunięcia tej gwiazdki, spowodował psychiczną utratę zdrowia.

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35
LEW433
#21 Demiurg#

Nie masz obowiązku wpisywania komentarza, możesz wystawiać tylko gwiazdki.

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Obowiązku nie mam, tak owszem, ale sprzedawca twierdzi, że sama gwiazdka to dla niego bezpodstawny komentarz, który nie dotyczył zakupu lecz zakładki "oceń sprzedającego".

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Nie została napisana żadna treść na jego temat, lecz uważam, że zachowanie sprzedawcy było tak karygodne, że postawiłam za obsługę i kontakt 1 gwiazdkę. To on mi pisze o jakiś roszczeniach - co to ma do rzeczy? Chyba mam prawo ocenić sprzedawcę, o produkcie nic nie pisałam i nie oznaczałam więc jaka tu mowa o jakimś bezpodstawnym komentarzu?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@107210703 a uważasz że dawanie jednej gwiazdki coś Ci albo innym pomoże, wygląda to na specjalne zaniżanie polecenia sprzedawcy co wpływa sprzedaż itp. 

Skoro masz uwagi do sprzedawcy to mniej jaj i to napisz, pomoże to kupującym przy zakupie i sprzedawcy poprawić jakość obsługi, bo tak kwalifikuje się to waśnie do wystąpienia z roszczeniem do sądu a jest coraz więcej takich spraw, bo z jednej strony możesz dowoli oceniać a z drugiej takie komentarze mają duży wpływ na sprzedaż 😞 Więc skoro jest to prawdziwa opinia to opisz z jakiego powodu !!!

Pamiętaj że Ty masz prawo oceniać a sprzedawca ma prawo się bronić w sądzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

No dobrze, jeśli każdy sprzedawca ma świadomość, że aroganckie i niestosowne zachowanie wobec klienta może wywołać cokolwiek w opinii - po co sam to robi, tak się zachowuje?

Człowiek miał problem z przesyłką, napisał kilka wiadomości z prośbą o rozwiązanie sprawy, pokrył koszty dostawy i zwrotu z uwagi, iż przekazał informację, że przesyłki nie może odebrać - dopełnił wszystkiego co powinien w takiej sytuacji, lecz spotkał się z tak niestosownym zachowaniem sprzedawcy, że ocenił go na 1 gwiazdkę, Co więc dalej, ta gwiazdka została usunięta, komentarza żadnego nie było, a wszystko co kupujący powinien zrobić (zwrócił sprzedawcy koszty wysyłki i zwrotu) dokonał. czy w takiej sytuacji są nadal jakiekolwiek podstawy do jakichkolwiek roszczeń? I niby jakich?

oznacz moderatorów
FenomenoVero
#11 Animator#

Może sprecyzuj dokładnie bo nie do końca rozumiem.  Problem z przesyłką był czy z towarem? 

Zgodność z opisem 1 czyli produkt był inny niż opisany w aukcji tak ?

Obsługa 1 czyli sprzedawca zachował się przy wysyłce karygodnie tak ? (nie nadał w terminie, zły towar czy coś podobnego tak rozumiem 

Jeśli uważasz że towar jest totalnie inny niż w opisie doszło do opóźnienia czy innej sytuacji z winy sprzedawcy to absolutnie możesz wystawić po 1 gwiazdce

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Nie nie. Dokonałam zakupu za pobraniem. Po kilku dniach już wiedziałam, że niestety nie odbiorę tej paczki i napisałam wiadomość z prośbą, że jej nie odbiorę i co mam zrobić, oczekując, że mi odpiszę np: ok, nie ma sprawy , rozumiemy zaistniałą sytuację, lecz prosimy o zwrot kosztów za przesyłkę. Zamiast tego po terminie odbioru - jak już towar do nich wrócił - sprzedawca mi pisze, że naruszyłam ich na koszty i ajk nie dokonam zwrotu kosztów to prawnik itd. Była to bardzo nie miła wiadomość więc mu to napisałam i od razu poprosiłam o dane do przelewu i kwotę, którą mam przelać. W między czasie wysłano do mnie kilka wiadomości takich straszących, mało przyjemnych za co wystawiłam 1 gwiazdkę jako "ocena sprzedawcy" i jednocześnie sama poszukałam konta do przelewu i z zamówienia gdzie jest koszt wysyłki uznałam tę kwotę za te koszty i zrobiłam przelewy za wysyłkę i jej zwrot (zapłaciłam sprzedawcy). On wysłał mi wiadomość, że nie zgadza się z komentarzem i zawnioskował o jakieś roszczenia , jednocześnie wysyłając mi prośbę o zmianę oceny (komentarza żadnego nie było, nie było żadnej treści napisanej, nic obraźliwego, w ogóle nic) tylko uznałam,  ze zamiast mi podać wszelkie dane do zapłaty (których nadal nie otrzymałam) nie powinien tak potraktować klienta i wystawiłąm 1 gwizdkę w opcji - oceń sprzedawce

 

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Gwiazdkę usunęłam. Nie ma już nic, przelewy dwa za koszt paczki dokonałam.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie musiałaś oddawać jak odstąpiłaś od umowy zakupu przed wysłaniem, gwiazdki są komentarzem wg regulaminu Allegro i czy są słuszne? można dyskutować, Od lutego 2024 się zmieni .

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@107210703 Znamy tylko Twoją wersję > "na dwoje babka wróżyła"

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@107210703 Zahipnotyzowal Cię tymi wiadomościami > i w hipnozie wymusił usunięcie komentarza? > słaba psyche???

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Powiedziałabym, że raczej zmęczył mnie tym straszeniem, bo ile można tłumaczyć człowiekowi jedno i to samo, ale chciał się poczuć wysoko i napisał , że zawnioskowano o roszczenia jakieś, a potem wysłano mi prośbę o zmianę oceny. Dlatego zastanawiam się - gdzie zawnioskowano? I jeżeli usunęłam gwiazdkę to co z tym wnioskowaniem i co dalej? Już nic?

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Teraz komentarz obniża statystyki konta. Nawet taki z 4 gwiazdkami jest brzydki. A te głupie punkciki wpływają na wyświetlenia ofert i co za tym idzie mniejszą sprzedaż. Allegro nawet przy tylko jednej obciętej gwiazdce już karze w statystykach dogadywać się z kupującym. I przez cały miesiąc dzień w dzień jest ten komunikat. Teraz negatyw to nie tylko opinia jak kilka lat temu, teraz to realne straty finansowe. I nie nie bronie sprzedającego jeśli się źle zachował. Jednak to allegro doprowadziło do sytuacji gdzie klienci za wystawienie cokolwiek innego niż "5 i 5" są napastowani na wszystkie możliwe sposoby o zmianę komentarza. Doprowadza to do najdziwniejszych sytuacji jak : grożenie pozwami, przekupywanie itp itp. To pierwsze doprowadza do takich nerwów jak  Twoim przypadku. To drugie znowuż sprawiło, że kupujący poczuli się bezkarnie i coraz częściej celowo próbują cos ugrać za zmianę komentarza i to nie zawsze uczciwego... To jedna wielka paranoja...

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@107210703 Wystawienie 1 gwiazdki nawet w połączeniu z "łapką w górę" jest w sensie stricte komentarzem "negatywnym", obniżającym ogólne oceny sprzedawcy

Co ma tu do tego prawdziwość, czy zasadność  > ta jedna gwiazdka powinna być prawdziwa, a nie dana pod wpływem emocji

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Dobrze, rozumiem, że kupującym nic nie można.....już nie ciągnę tego dalej.

wszystko zostało usunięte - nie ma nic. czy dalej jest jakakolwiek podstawa do czegokolwiek?

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@107210703 a jak sobie wyobrażasz wystawianie ocen z czapy? Był problem to trzeba napisać jaki albo co źle rozwiązał a nie 1 gwiazdka nie polecam i wszyscy łącznie z sądem mają się domyślić? Załatwiłaś mu sprzedaż na najbliższy miesiąc gdzie w grudniu największe utargi i blackweek zaraz, a jego oferty wyświetlą się na 30stronie w przeglądarce allegro. Ja się nie dziwię że się sprzedawca wku...ił i sądem straszy równie dobrze mogłaś tak małą firmę sprzedającą na allegro wykończyć. Problem z przesyłką to na 99% wskazuje mi allegroonebox czyli najbardziej partaczącego przewoźnika na allegro który należy do allegro oraz jest na siłę pakowany sprzedawcom do udostępniania by zachować smarta allegro przez to allegro i którego regulamin jest tak stworzony że za ciągłe partactwo dostaw odpowiada sprzedawca. Sorki ale za tego gniota po zrobieniu wszystkiego by odkręcić tego partacza i dostaniu 1 gwiazdki od kupującego mi też by pękła żyłka w tyłku i ataku cholery bym dostał.

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Usunełam tę gwiazgkę. Powinien być zadowolony.

oznacz moderatorów
107210703
#7 Wielbiciel#

Jak rozumiem tylko interes sprzedawcy się liczy, a też mogł mi na prośbę grzecznie odpisać...nie ma sprawy - proszę uregulować koszty paczki na konto to i to, a nie armata

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@107210703 masz ogrom możliwości zdyscyplinowania sprzedawcy np dyskusję jeśli były podstawy do negatywa to należało je opisać merytorycznie w komentarzu. Wystawianie 1 gwiazdki i łapki w dół bez komentarza jest działaniem bez pokrycia dam ci przykład chyba na zmianę masz 90dni zdajesz sobie sprawę ile ciągną się postępowania sądowe niech ci na rozprawie przyjdzie się stawić za pół roku i bronić swoich racji co masz w ręce za dowody? Nic. Pusty komentarz którego nie można zedytować i slowo przeciwko slowu gdzie ty nie pamietasz o co chodzi po pół roku. Szczęścia w sądzie życzę bo sprzedawca może wykazać spadek sprzedaży na koncie za ten pseudonegatyw w odniesieniu do roku poprzedniego w okresie przedświątecznym. Pozew cywilny ty kontra sprzedawca o szkalowanie w necie i odszkodowanie za utratę możliwych przychodów gdzie on się przygotuje do sprawy jeśli zdecyduje się ją założyć. Będziesz miała cieńko jak rosół na gwoździach. Allegro jest pełne komentarzy pt kupujący kupił a bo mu coś nie pasowało bez kontaktu z sprzedawcą a se moge to sruuu 1 gwiazdka bez komentarza z czapy dup sprzedawcy. Co na to allegro kupujący ma prawo do subiektywnej opini komentarz nie narusza regulaminu... 

oznacz moderatorów