anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odkryłem, że zakupiony laptop był używany mimo, że był wystawiony jako nowy.

Klima0076
#1 Nowicjusz#

Cześć.
Wygrałem laptopa na aukcji, z którą wcześniej dokładnie się zapoznałem.
Aukcja wyraźnie mówiła, że laptop jest nowy.
Laptop gaimingowy więc nie chciałem kupować używanego z racji, że ktoś mógł bardzo mocno/źle eksploatować grafikę tego komputera.

Dowody na to, że laptop jest używany.

- gwarancja zaczęta w październiku 2020
- laptop oblepiony taśmą malarską i folie są również nią podklejone 
- program do sprawdzania dysku wykrył, że jeden dysk HDD był używany ponad 3600 godzin (HD Tune)
   drugi dysk SSD - nie możliwy do zweryfikowania 
- raport OS o baterii wskazuje, że bateria była ładowana prawie 300 razy
- brak paragonu


 Napisałem do sprzedawcy i wiem, że mam jeszcze czas na oddanie laptopa ale niestety potrzebuje laptopa.
Czy jest możliwe skorzystanie z programu ochrony kupujących ? - mógłbym zatrzymać laptopa pod warunkiem dużej obniżki ceny. Ale też chciałbym  aby taki nie uczciwy sprzedawca poniósł jakieś konsekwencje.


Czy jedyną możliwością jest dogadanie się ze sprzedawcą ?
Czy jeśli przedstawię dowody to Allegro jest w stanie mi pomóc z obniżką ceny czy ukaraniem sprzedającego ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Halfrunt
#18 Luminarz#

To pewnie, zatrzymaj laptopa i żądaj kasy od POK.

Allegro za mniejsze bzdety wypłacało kasę, a sprzedawcę obciąża, skoro oblepił laptopa taśmą malarską to na pewno jest duża niezgodność z opisem.

koniecznie wystaw negatywa i otwórz dyskusję to będzie bardziej wiarygodne przy składaniu wniosku o rekompensatę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zły jesteś, ale prawda jest taka że nie można wystawiać używanego jako nowy, jeżeli to prawda.

oznacz moderatorów

Client:100160870
#12 Orędownik#

@Klima0076  Rozmawiałeś już ze sprzedającym? Czy od razu do sądu. Pogadaj z nim przedstaw mu fakty i dowody, zobaczysz co odpowie. Może będzie chciał zwrócić ci kasę, a laptopa otrzymać z powrotem. Allegro czeka też na decyzję sprzedającego, więc żadnej kasy na razie ci nie da.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Klima0076 Podstawą jest złożenie reklamacji sprzedającemu z tytułu rękojmi. Możesz żądać wymiany na towar nowy lub obniżenia ceny. Jeżeli sprzedający nie uzna Twojej reklamacji, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa w nim ponownie zgłoś problem przedstaw dowody na niezgodność z opisem i poproś tam o pomoc Allegro. Jeżeli będziesz żądał obniżenia ceny, podaj kwotę obniżki. Jeżeli sprzedający nadal będzie odrzucał reklamację, możesz zamknąć Dyskusję jako nierozwiązaną i złożyć wniosek do POK. Pamiętaj tylko o tym, że jeśli sprzedawca zaproponuje zwrot wpłaty po odesłaniu laptopa, Allegro nie wypłaci Ci rekompensaty z POK. 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Klima0076 - To zapewne efekt zwrotów.... - tak będzie się działo na All.

Najprostsza rzecz - kontaktuj się ze sprzedającym - zrobiłeś to? - To chyba pierwsza i logiczna rzecz w takim postępowaniu. Następnie - nie pasuje Ci laptop? Nie dogadałeś się ze sprzedawcą? - po prostu odstępujesz od zawartej umowy - zwracasz laptopa, sprzedawca zwraca Ci kasę i sprawa załatwiona. Kupujesz następnego u innego sprzedawcy w normalnej cenie. Ja bym tak zrobił.

Masz możliwość reklamacji, masz możliwość dogadania się ze sprzedającym, masz możliwość zwrotu.

Dlaczego jednak chcesz tak usilnie zostawić sobie tego laptopa? - przecież nie jesteś zadowolony z jego stanu. Dlaczego chcesz korzystać z POK i dlaczego chcesz karać sprzedawcę?

O czymś nie wiemy?

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów