anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odmowa odbioru zwrotu, odrzucenie reklamacji bez obejrzenia towaru

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:40220072
#7 Wielbiciel#

Witam,

 

Mam nietypowy problem, na tyle, że allegro nie jest mi chyba w stanie pomóc, ale napiszę jeszcze tutaj, być może ktoś miał już podobną sytuację.

 

Zakupiłem od sprzedającego towaru, przyszedł uszkodzony - sporządziłem protokół z kurierem i podesłałem sprzedającemu na jego prośbę, bo miał dochodzić odszkodowania od DPD a mi oddać pieniądze. I tutaj zaczynają się schody, w protokole kurier wpisał, że paczka była niedostatecznie zabezpieczona, z czym się akurat zgadzam, co sprzedającemu się nie spodobało. Odmówił mi zwrotu środków, odesłałem mu towar, odmówił odbioru przesyłki i wróciła. Allegro w dyskusji nalegało na rozpatrzenie reklamacji, sprzedający rozpatrzył ją negatywnie nie widząc nawet towaru, bo go nie odebrał. Dyskusja trwa już z 3 tygodnie, z racji tego, że nie miałem ochoty zgłaszać sprawy na policję za kwotę 250 Złotych... zgodziłem się na zwrot połowy środków, żeby mieć to za sobą ... dzisiaj sprzedający napisał, że dokona zwrotu środków, jeśli usunę komentarz. Nie mam takiej możliwości. On nie ma możliwości złożenia wniosku o usunięcie, bo minęło za dużo czasu, po prostu cyrk- sprzedający jest bardzo pewny siebie, ignoruje prawo i sam decyduje ,czy zwróci mi środki, czy nie- allegro jest mocno bierne w dyskusji, zaznaczyli nawet, że nie mogą nikogo do niczego zmusić, więc przestałem zupełnie wierzyć w jakąkolwiek ochronę kupującego w tym serwisie, w którą wierzyłem wiele lat- dopóki nie okazała się potrzebna... Pytanie do allegrowiczów, jeżeli towar jest u mnie w domu (bo wrócił, po odrzuceniu zwrotu), to jakie kroki powinienem podjąć? Jak wygląda proces po zgłoszeniu na policję, będę się musiał ciągać po przesłuchaniach i sądach za 250 złotych? Ktoś miał podobną sytuację ?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Vryko
#18 Luminarz#

Jeśli to firma - może pomóc rzecznik konsumenta. Ma stosowne narzędzia do radzenia sobie z takimi sprzedawcami. Zacznij od tego. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Client:40220072
#7 Wielbiciel#

O, to ciekawe- tak, to firma oczywiście, dlatego piszę o zwrocie do 14 dni. Póki co właśnie odpisał, że dokona zwrotu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Mimo wszystko temat mnie interesuje, bo nie wykluczone, że trafię na kogoś podobnego w przyszłości, robię na allegro naprawdę dużo zakupów.

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

Poszukaj rzecznika konsumenta w swoim województwie/mieście - tutaj więcej: https://www.uokik.gov.pl/rzecznicy.php

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Spróbuj wypełnić i wysłać wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących z powodu otrzymania przedmiotu znacznie różniącego się od opisu. Jeśli okaże się, że Allegro zadecyduje o konieczności wizyty na policji, będzie to tylko jedna wizyta, nie będziesz też musiał chodzić do sądu. Już samo wypełnienie wniosku zazwyczaj stawia sprzedawcę na nogi, gdyż dostaje on odpowiednie powiadomienie od Allegro.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów
KOTARACZEK
#7 Wielbiciel#

Rzecznik Praw Konsumentów, tam się udaj 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere ja tu się produkuję a to z maja 😫😖😤

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:40220072 zrobiłeś wszystko zgodnie z prawem ( super kupujący znający swoje obowiązki )  protokół jest - i jesteś czysty gdzie byś się nie udał wszędzie wygrasz sprawę 🙂 Należy Ci się nowy towar lub zwrot kasy, a sprzedawca się będzie szarpał z przewoźnikiem, Ciebie to już nie obchodzi. Złóż wniosek do POK i zobaczysz jak szybko to ruszy 🙂 

Nie zgadzaj się na żadne połowy kasy, masz dostać wszystko co wpłaciłeś 🙂

ps. policja nie zajmuje się reklamacjami, jak coś rzecznik konsumenta lub sąd 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów